34 begin van deze eeuw het grote tegeltableau gesloopt met een afbeelding van de walvisvaartdat nu in Greenwich bij Londen is te zien. Jan van Tol was begonnen als bode; wekelijks haalde hij het geld op voor het ziekenfonds. Eerst werkte hij voor dokter Jebbing; later voor diens opvolger Scherraerhorn. Elke dokter had voor dat ophalen een eigen bode. Later kwam hij in verzekeringen terecht. Jarenlang is hy agent geweest voor de Groot-Noordhollandsche, die eerst fuseerde met de Algemene Friesche en uiteindelijk op zou gaan in het Aegon-concern. Op 20 mei 1983 overleed hij. Enke le jaren daarna is mevrouw Van Tol verhuisd naar de Mieuwijdt. Op haar 89e heeft ze nog een goed geheugen, zodat zij bovenstaande herinneringen zonder veel moeite kon ophalen. Leo den Engelse Zie ook "Toen de Kerkstraat nog Kerkesteeg was"Een nieuwe Chronyke 1 1984 pag. 22-28. Met dank aan Otto Brunsting voor enkele waardevolle aanvul lingen. VOORJAAR. Weer staan de welden glanzend geel Van paardebloemen, duizend veel, In éne nacht gewonnen. ZIJ branden tussen 't jonge groen, De vreugde van het kort seizoen, Als kleine lentezonnen. 'k Zie uitgelaten kind'ren gaan Zo heb Ik vroeger ook gedaan Om al dat goud te garen. De handen en de schortjes vol, 01 rijgende aan draden wol De kransen voor hun haren. En dankbaar peins ik voor mfl heen: Die rijkdom is voor iedereen! Doch wil er niets van roven Dan de herinnering, waarom Zal 'k van zo'n kleine blijde blom De gouden vlam gaan doven I J. Kostelijk—Bom

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 8