ZO ZIET HET BESTUUR ER NU UIT RailrerkaTCliag ii dei Eilaidspolder leiderstalenten en als hulpvaardig raadgever, zullen vreemd ophooren van de geruchtmakende berichten. Door het strikt objectief geleide onderzoek van den Commissaris zal onge twijfeld komen vast te staan, of hier inderdaad fouten zijn gemaakt, of dat wij te doen hebben met bekrompen dorps-ach terklap De redactie zal daar niet van wakker hebben gelegen:"Het Leven" had intussen immers een "lekker" verhaal. Nou ja, wij eigenlijk ook.... Sinds de jaarvergadering, op 23 februari jl-, zijn mevr. Michèle Tromp, van de Lievelandsbuurt in De Rijp, en de heer Piet Bommer, van de Bellesloot, eveneens in De Rijp, benoemd tot leden van het bestuur. De samenstelling van het bestuur van onze vereniging is nu: Marijn Schapelhouman voorzitter, Zuideinde 3 De Rijp; Mar ja Stijkel secretaresse, Zuideinde 3 De Rijp, tel. 4613; Koen Link penningmeester, Driekoningenhof 81 De Rijp; Neeltje Blokdijk-Pilkes, Venbuurt 12 De Rijp; Roel Pols, Oosteinde 57 Schermerhorn; Fred Hoek, Heikeshof 67 De Rijp; Michèle Tromp, Lievelandsbuurt 12 De Rijp; Piet Bommer, Bellesloot 61 De Rijp. Jan Blaauw, Noordeinde 1, Noordeinde van Graft. Er zijn momenteel nog twee bestuurszetels vacant. Neeltje Blokdijk-Pilkes vertegenwoordigt de OHV in het be stuur van de Stichting Rijper Museum "In 't Houten Hucs"; Fred Hoek heeft namens het museumbestuur zitting in het e- stuur van onze vereniging. Van bevoegde zijde meldt men ons: De plaatselijke tuinbouwver- eenigingen te Graft en de Rijp en te Schermerhorn hebben het initiatief genomen om bij Gede puteerde Staten van Noordholland een aanvrage tot ruilverkaveling In te dienen voor een complex gronden ter oppervlakte van ca 830 ha in den Eilandspolder. Dit gebied is gelegen in de gemeenten Grafh-De Rijp, Zuid en Noordschermer en Schermer horn. Uit onderzoekingen was geble ken, dat hier de bezits- en be- drljfsverhoudingen aanmerkelijk kunnen worden verbeterd, terwijl bij herinpoldering ca 200 ha cul tuurgrond zal kunnen worden gewonnen. (Rijper Crt. 10-5-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 20