44 OH, MARGARIEN Uit "Het Leven" gegrepen: Burgemeester in opspraak m We leven in een tyd van "niet teveel vet". Dat is misschien ook wel goed, maar toen ik jong was kwam de margarine uit.Al gauw werd daar een versje op gemaakt: 0, raargarien, o nagemaakte boter 0, margarien, zo'n potje kost een stoter. 0, margarien, als jij zo blijft bestaan, Dan kan de boereboter naar de maan tpe gaan! En jawel: jaren later lag de boerenboter in stapels in de koelcellen en deden we ze voor boterzachte prijs over aan Rusland. Maar daar hebben ze er nu misschien ook het geld niet meer voor. APauw-Dekker Tijdens de zomeravondwandeling, vorig jaar in Grootschermer, werd onze vereniging, ten behoeve van het archief, een exemplaar aangeboden van het weekblad Het Leven van 18 november 1933. In dat blad een geïllustreerd artikel over een dorpsroddel over de toenmalige burgemeester C. de Groot. "Het Leven" was een blad dat de sensatie niet schuwde.Dus was de "keet" rondom burgemeester De Groot "gefundenes Fres- sen" voor de redactie. De kop "Bewogen dagen in het oude dorp" en "Bevolking spant samen tegen Schermer's burgemees ter" spreken in dat opzicht ook voor zich. In een begeleidend kadertje staat:"Groot Schermer, een der alleroudste dorpen van het Noord-Hollandsche land, beleeft dagen van hevige beroering. Een gedeelte der bevolking spant samen tegen den burgemeester, den heer C. de Groot, die door deze lieden beschuldigd wordt van malversa ties en van minder voegelijke gedragingen op zedelijk gebied. De Commissaris der Koningin stelde een onderzoek in, waarbij geen der aanklagers iets heeft aangevoerd, dat door bewijzen kon worden gestaafd." Niets aan de hand, zou je dan denken. Maar intussen dist Het Leven" in alle toonaarden de roddels op die rondom de ge plaagde burgemeester de ronde doen: "Vele eeuwen reeds troont het trotsche gemeentehuisje van Z. en N.-Schermer als symbool van autoritair gezag te midden van eenvoudige huiskes in 't wijde polderland van den groot en Scherm-meer

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 18