Jaarvergadering Uitnodiging voor ons allemaal Woensdag 23 februari a.s. wordt de jaarlijkse ledenver gadering gehouden, in Het Rijper Huis, aanvang 20.00 uur U wordt bij deze van harte uitgenodigd die jaarvergade ring bij te wonen. De agenda en andere jaarstukken treft u aan by deze "Chronyke". Na de pauze zullen enkele films van wylen de Rijper cineast Thijs Schipper worden vertoond. In april/mei zal naar verwachting de restauratie van de ramen van de Ned.herv.kerk te Schermerhorn afgerond zijn. Be halve restauratie is een adequate bescherming aangebracht teneinde de van historisch grote waarde zijnde glazen als erfgoed te behouden. Om dit heuglijke feit te vieren heeft de Stichting De Pink sterblom de nodige activiteiten op touw gezet, waaronder op nieuw de opvoering van het toneelspel "De Pinksterblom van Schermerhorn", van Henk Tol. Een batig saldo van de activi teiten zal aan het restauratiefonds worden geschonken. Het toneelspel werd in 1969 zes maal in de hervormde kerk opgevoerd en stond ook toen in het teken van het afronden van een restauratie. Iedere uitvoering was gericht op een doelgroep. Ook nu wil men voor diezelfde doelgroepen een uitvoering verzorgen. Eén van de doelgroepen was het Historisch Genootschap "Oud West-Friesland". Dat heeft ook nu positief op een uitnodi ging gereageerd en verwacht met circa 350 leden te zullen komen. De kerk beschikt over 450 zitplaatsen. De organisatoren zouden het op prijs stellen, als ook onze vereniging, met leden uit Graft en De Rijp aanwezig is (voor de Schermer is een afzonderlijke avond gepland) De uitvoering voor het Historisch Genootschap vindt plaats op 7 mei 1994. De toegangsprijs is 17,50, inclusief 3 consumpties. Een exclusief uitgevoerd programmaboekwerkje kost 5. Ons bestuur wil u van harte aanbevelen de uitnodiging in overweging te nemen en er gevolg aan te geven.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1994 | | pagina 3