117 Mijnheer zit aan de koffiedis, Vindt dat die koffie heerlijk is. Mevrouw, na proevend overleggen: "Manlief, dat wou ik ook juist zeggen". Ringeling, zo luidt de tafelschel En blozend Leentje nadert snel. "Leentje, het heugt ons niet meer dat De koffie zoiets heerlijks had". "Och zie, mevrouw, 't is zó gegaan, Er is een leuk abuis ontstaan, Ik zal het U meteen vertellen, Want het is koffie van Van Nelle". "Nou Leent je toch, dan zijn we blij Dat dit gebeurd is, hoe 't ook zij. Maar wil dan voortaan steeds opletten Om steeds Van Nelle koffie te zetten". Ons Leentje ging nog vaak na deze, Ja soms met vriendin Greta saam, Maar 't moest dan wel Van Nelle wezen, Die met "het merk" en met de naam! Ingezonden door mevrouw A.Pauw-Dekker te Zaandijk. Zij vertel de er verder bij: Ook kwam in die tijd Van Nelle's Gebroken Thee uit. Vaak heb ik zo'n klein pakje van een half ons gehaald in de winkel van Rot. Rot (op het Zuid) had een van de drukste winkels in De Rijp, dus dan moest ik wel eens een poosje wachten. Dan had ik een mooie gelegenheid al die prachtige reclameplaten te bekijken en de rijmpjes, die er bij stonden, uit het hoofd te leren. Dit was het rijmpje van de Gebroken Thee: Ondeugende meid, wat heb je gedaan, Die mooie letter te breken. Op het bureau, daar zal ik je spreken! Ach, meneertje, neem me niet mee, Je kunt toch die letter nog lezen? Maar Moeder zei altijd: "Gebroken thee is beter dan grove En wat mijn moeder zegt moet je geloven" Het meisje had de letter T gebroken en de gebroken thee van Van Nelle kwam toen juist uit. Leuke reclame, vroeger. Beter dan die poespas van nu. APauw-Dekker

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 27