Najaarsexcursie met lunch 23 oktober Toen het in het voorjaar niet mogelijk bleek de geplande ex cursie naar Schokland en de "Batavia" te laten doorgaan, om dat de bus niet vol kwam, is al meteen uitgezien naar een alternatief in het najaar. Dat is geworden een excursie op 23 oktober a.s. naar het museum "Cruquius" en het "Haarlem mermeermuseum" te Hoofddorp. Niet erg ver dus. Daarom gaan we met eigen auto's en meerijders, zoals voorheen. De bedoe ling is echter wèl gezamenlijk een hele dag uit, met koffie drinken en lunch. Het programma is als volgt: 09.00 uur vertrek van de verzamelplaatsen: Schermerhorn bij de Ned. herv. kerk; Grootschermer bij het raadhuis; Graft en De Rijp bij het Rijper Huis; Graftdijk van het Graftdijkplein Eventuele deelnemers uit Starnmeer, Spijkerboor, Markenbinnen rechtsstreeks na telefonische afspraak. Alle chauffeurs gaan de route van eigen keuze (we gaan niet in file) naar het Brugrestaurant in de Haarlemmermeer. Ge plande aankomst 10.00 uur. Alzo: 10.00 uur koffie met gebak in Brugrestaurant. 11.00 uur rijtour via Nieuw Vennep en ringdijk naar "Cruquius" 12.15 uur naar Bastion-hotel bij Hoofddorp voor de lunch. 12.30 - 14.00 uur lunch. 14.00 uur naar het nabij gelegen Haarlemmermeermuseum. Dit alles voor de prijs van 25,00. Betaling aan de penning meester tijdens de koffie in het Brugrestaurant. Achterin deze Chronyke treft u een aanmeldingsformulier aan. Wie mee wil, wordt dringend verzocht het formulier vóór 16 oktober in te leveren bij de secretaris, Heikeshof 21 De Rijp. Telefonisch opgeven mag ook: 02997-1826, 's avonds tussen 18.30 en 20.00 uur. Het Haarlemmermeermuseum is een modern opgezet poldermuseum, waarin men als het ware door de anderhalve eeuw wandelt waarin deze polder bestaat. Juist deze maand wordt speciaal aandacht besteed aan de positie van de vrouw in deze samen leving De Cruquius is een museum van bemalingstechniek, waarmee we als Hollanders eigenlijk allemaal te maken hebben. Centraal is hier de grootste stoommachine ter wereld, van Brits fa brikaat Met uw deelneming belooft het een interessante en gezellige dag te worden. U bent circa 16.30 uur weer thuis. 69 NAJAARSLEZING: zie pagina 90.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 3