SCHERMERHORN IN 1924 Onder de handwerken was aanwezig een mooi kleedje gemaakt van een rode zakdoek., bedspreien, kantkloswerk en andere kleedjes, benevens een keurig met open naden afgewerkte uitzet. Ook waren nog vele artikelen ingezonden ter opluistering waaronder behalve vele planten, enige opgevulde dieren en vogels, vreemde houtsoorten, korenaren en tarwe in Frankrijk geteeld. Ook door particulieren waren geheel vrijwillig aardige prijzen beschikbaar gesteld. Het geheel kan alleszins geslaagd worden geheten en het bestuur dat veel werk heeft verricht dit alles te regelen, kan met welgevallen op de resultaten daarvan terugzien. In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad werd goedgekeurd de rekening van de gemeente over 1923; deze gaf aan in ontvangsten een bedrag groot ƒ.42.972,104, in uitgaven groot ƒ.49.811,78, alzo een nadelig saldo van ƒ.6839,68*4. Mede werden goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur met een batig saldo van ƒ.523,264 en van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf, met een winstsaldo van ƒ.666,-. Een woord van dank werd gebracht aan de leden van het Armbestuur voor de wijze, waarop zij hadden gewerkt inzake het onder de Voogdijraad stellen van een vijftal kinderen uit het gezin Burgers. Door hunne bemoeiingen toch werd een uitgave van ƒ.6000,- teruggebracht tot ƒ.300,-. Werd besloten met 4 tegen 3 stemmen, die van de heren Westerhof, Plugboer en Oostwouder, tot de instelling van een commissie v.h. LichtbedrijfBij de rondvraag wees de heer Mantel erop, dat aan de Burgemeester steeds toestemming was verleend om buiten de gemeente te wonen. Nu binnenkort een geschikte woning in de kom van het dorp open komt, acht hij het niet gewenst, dit langer te bestendigen, en zou hij gaarne zien, dat de Burgemeester deze woning ging betrekken. Een discussie ontspon zich hierover tussen de voorzitter en de leden, daar de Burgemeester geen lust scheen te hebben, die woning te aanvaarden, die naar zijn oordeel voor zijn gezin te klein is. Hierna sluiting van de vergadering. 20 September T.b.v. het Electrisch Bedrijf wordt thans door het PEN een ondergrondse kabel aangelegd van Ursem door de Schermerdijk en de Dorpsstraat naar het transformatorgebouw te Schermerhorn. Deze kabel die een spanning heeft van 10000 volt, dient ter vervanging van de bovengrondse kabel langs het Mijzerdijkje welke slechts een stroom heeft van 3500 volt. Voor het G.E.B. zal dit dus een flinke verbetering zijn, daar overbelasting van het net nu niet meer kan plaats hebben.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 27