Schermerhorn in het jaar 1924 92 M.i.v. 1 September is van Wijk aan Zee en Duin naar hier overgeplaatst de Rijksveldwachter J. Kendson, die eveneens op genoemde datum is bevorderd tot Brigadier der Ri jksveldwacht. De le September herdacht de heer L.G. van der Meulen zijn 45- jarig ambtsjubileum als machinist van de polder Mijzen. Aangesteld 1 September 1879 werd hem de bediening opgedragenvan het toen nieuw gebouwde en voor het eerst in gebruik genomen stoomgemaal, hetwelk de molenbemaling grotendeels moest vervangen. Ongeveer 40 jaar heeft hij deze werkzaamheden verricht, totdat voor 5 jaar terug het polderbestuur besloot, de bemaling electrisch te doen geschieden. De heer van der Meulen werd ook deze bemaling opgedragen, welk werk hij nog steeds met lust en ijver verricht. Wij wensen deze kranige oude heer van harte geluk met dit jubileum. Op 10 en 11 September a.s. zal de vereniging "Floralia" een tentoonstelling houden van bloemen gekweekt uit door de vereniging daartoe verstrekte stekjes. Ter opluistering kunnen worden ingezonden andere planten en bloemen, benevens voorwerpen van kunst, huisvlijt en handwerkjes. Een prijs is beschikbaar gesteld voor de mooiste veldbouquet geplukt in het vrije veld door kinderen van leden. Op 10 September namiddag zullen door de schoolkinderen van beide scholen, samen 140, luchtballons worden opgelaten, terwijl voor de verstkomende een prijs beschikbaar is gesteld. 13 September De tentoonstelling van Floralia op Woensdag en Donderdag j.1. heeft aller verwachting overtroffen. Van de ongeveer 120 uitgereikte stellen planten waren 95 inzendingen. De planten zagen er fris uit en gaven het bewijs, dat de opkweking met zorg was geschied. Ook de schoolkinderen hadden mooie planten ingebracht gekweekt van zaad door de vereniging daartoe verstrekt. Heel aardige samengestelde bouquetten van geplukte veldbloemen waren ook aanwezig. Het bestuur heeft zeer zeker een goed werk verricht ditmaal inzendingen te bekronen van huisvlijt en handwerken. Veel mooi's was er dan ook op dit gebied ingezondenen en hadden wij niet gedacht dat deze hier nog zo wordt beoefend. Heel mooi houtsnijwerk, waaronder mooie kistjes, een theeblad, een kapstok waren ingebracht.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 26