B. die de vorige week bij de rijwielhandelaar Kan een rijwiel huurde en dit niet terug heeft gebracht, is door de Alkmaarse politie gevat en naar hier overgebracht. Hij heeft bekend het rijwiel voor ƒ.25,- aan een onbekende in Amsterdam te hebben verkocht 12 Juli De heer M.J. Boerendonk slaagde te Wageningen voor het ingenieursexamen Nederlandse Landbouw. Van de 5e naar de 6e klasse van het gymnasium te Alkmaar werd bevorderd de heer A. Borsjes. 19 Juli De kermis behoort weer tot het verleden. Ze werd door mooi weer begunstigd, waaraan het te danken was dat ze vooral des Zondags door veel mensen uit de omtrek bezocht werd. Wat de vermakelijkheden enz. betreft, enkele oude bekenden waren weer aanwezig, doch overigens lijkt het wel alsof het aantal ieder jaar geringer wordt. Het duo Verhagen (Verra) van Alkmaar, trad bij de heer Koster op, het "Intiem Tooneel" onder leiding van de heer B.C. Loevens, werkte bij de heer Schreuder een keurig programma af (een viertal komische éénacters)Verder was er veel gelegenheid en belangstelling voor het dansen bij de heren Schreuder en Koster. 2 Augustus ,De heren W. Schelling, J. Kluft, C. Akkerman en Andr. Tol, leden van de Gymnastiekvereniging "Volharding", wisten in de eindwedstrijden van de Athletiekfeesten, gehouden op 20 en 27 Juli te Oostzaan, de eerste prijs touwtrekken en de tweede prijs estafette-hardlopen te behalen. 23 Augustus De Athletiekploeg van "Volharding" wist Zondag weer een mooi succes te behalen. Op de grote sportfeesten te Cud-Karspel wist zij in het nummer hindemisbaan, van acht mededingende verenigingen de beste tijd te maken en behaalde hiermede de eerste prijs.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 27