Schermerhorn in het jaar 1924 68 In de vergadering van de vereniging "Eendracht" is besloten met de oudste schoolkinderen een tocht te maken naar Zandvoort, terwijl de kinderen van de laagste klassen naar Bergen en Egmond zullen gaan. De aftredende bestuursleden, de heren J. Govers en P. Heertjes werden herbenoemd, terwijl in plaats van de heer C. Visser werd gekozen de heer A.J. Barendregt 31 Mei Belanghebbenden worden er op gewezen dat vanaf Woensdag 11 Juni a.s. tot nader aankondiging de weg door Schermerhorn voor rij- en voertuigen is afgesloten. 14 Mei De rijwielhandelaar Kan is zondag j.1. de dupe geworden van een oplichter. Toen hij even van huis was, vervoegde zich bij zijn vrouw een zekere B.afkomstig van Groot-Schermer, thans wonende te Amsterdam» met verzoek hem een rijwiel te willen verhuren. Hij gaf voor chauffeur te zijn bij de heer Met te Alkmaar en een defect te hebben aan een auto, waarmee hij aan de Schermerhomerweg in de Beemster stond. Hij moest daarvoor van zijn patroon een schroef halen en vroeg daarom het rijwiel te huur. Mej. Kan, die B. niet kende, gaf hem een zo goed als nieuwe fiets. B. is natuurlijk met het rijwiel voortvluchtig, terwijl bij onderzoek bleek, dat het verhaal van de defecte auto gelogen was en hij ook niet in dienst was van de heer Met. De politie doet zijn best B. op te sporen. Men zij op zijn hoede voor dergelijke zwijntjesjagers. 21 Juni De van de gemeente Beemster aangekochte motorbrandspuit, welke Vrijdagavond werd geprobeerd, werkte in alle opzichten uitstekend. De vergroting van het brandspuithuisje is aanbesteed onder de timmerlieden van hier en is gegund aan de laagste inschrijver, de heer Kan voor een som van ƒ.185,-. De kinderen van de openbare lagere school, alleen de hoogste klassen, maakten Donderdag een uitstapje naar Zandvoort. Vreesde men in de vroege morgen voor slecht weer, al heel spoedig klaarde dit op en werd het zelfs een prachtige zomerdag, zodat het reisje uitstekend is geslaagd en allen volop hebben genoten.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 26