6 betrouwbaarste en het meest practische en economische vervoermiddel dat tot heden in de categorie der voiturettes aan de markt gebracht werd. Voor doktoren, veeartsen, nota rissen en allen die het platteland bereizen, is het het aan gewezen vervoermiddel. Voor eigenaren van groote automobie len is het een practisch "locaaltreintje" voor kleine toch ten van de buitenplaats naar de stad of naar het station en voor alle gelegenheden waarbij men om practische redenen het groote voertuig wenscht te besparen. Waar bij groote au to's voor een kort uitstappen meestal veel te veel tijd ver- eischt wordt om den wagen in marschwaardigen toestand te brengen, staat de Buckboard, evenals een gewoon rijwiel steeds gereed om met één beweging aan den slinger te vertrekken." Versnellingen onbeperkt Hierna volgen enige technische specificaties: er was plaats voor twee personen. De carrosserie was betimmerd met Ameri kaans essen; gereedschapskastje voorop en essenhouten over kapping van de transmissie-organen. De kleur, natuurlijke houtkleur, geolied en gevernist, wielen en drijfwerk karmijn- rood. Veren elliptisch. Bodemvrijheid 25 cm. Stuur naar keu- ze stuurhefboom of stuurwiel. Remmen, krachtige frictietrom- mels op de achternaven, werkend door pedaalhefboom. Motor, één cilinder met een inhoud van 577 cc, leverde 5^ pk. Transmissie door frictieschijven en dubbele kettingoverbren ging op de achterwielen. Versnellingen onbeperkt aantal, zowel voor- als achteruitMaximum snelheid 50 km per uur.Benzinereservoir 12 liter inhoud. Gewicht 260 kilo. En dan de aanbeveling: "Vraagt proefrit aan. Zonder eenige verplichting uwerzijds. Vergelijkt materiaal, afwerking, practische bruikbaarheid, handelbaarheid en eenvoud van samenstelling. r KLAAS BAVING ZWOLLE (Holland) Rechtstreekse Amerikaansche Import". Over de leveringscondities: "Betaling bij aflevering van den Automobiel in Zwolle of an ders door vooruit gezonden remise (tenzij andere condities mochten worden overeengekomen). Verpakking in zware houten kratten ad 17,50. In zeewaardige verpakking voor Indie (in gesloten kisten) 33,welke niet teruggenomen worden. Eventuele verbeteringen of welke veranderingen der speci ficatie ook, behoud ik mij voor. Offertes zijn vrijblijvend, proefritjes kosteloos." len

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 8