4 later met hem naar Zwolle, waar beiden op 11 december 1911 in het bevolkingsregister werden ingeschreven. Het beroep van Ackmann was toen rijwielgrossier. Acht jaar later, 14 maart 1919, trouwde Ackmann te Osnabruck met Alma Carolina Tieman. Zij was 4 februari 1888 te Saltz- bergen (Dld) gewboren. Vier maanden na de trouwdag, 12 juli 1919, vertrok huishoudster Annetje Visser naar Alkmaar. Ackmann werd bij de wet van 26 april 1919 nr 233 genaturali seerd tot Nederlander. Het echtpaar Ackmann kreeg twee dochters. Ilse Frieda werd 21 januari 1920 geboren; Hertha Wilhelmine op 26 januari 1926. Kort voor de tweede wereldoorlog, op 26 april 1937, verhuisde het gezin Ackmann naar Duitsland, waar het zich vestigde in de stad Reidt, in het Ruhrgebied. De auto Van de familie Bellekom, die nu woont in de voormalige zaak van Ackmann te SchermerhornWesteinde 14, kreeg ik een folder waarin berijders van de auto zoals ook Ackmann had, hun lof uitten over het voertuig, aan het adres van de importeur,de heer Klaas Baving te Zwolle. Ook Ackmann deed dat.Zijn brief staat in extenso afgedrukt in de folder: "Mijnheer Dat er velen in ons land zijn, die een SUCCES-BUCKBOARD voor hun vak bezigen, zooals ik dat doe, betwijfel ik. Bijna alle dagen gebruik ik het wagentje geregeld en meest altijd met bagage beladen; ik zie naar geen weer noch wegen, en moet verklaren, dat het wagentje mij, nu ruim 2 jaar gebruikt, uitstekende diensten heeft bewezen voor heel geringe onder houdskosten en verbruik. Op inliggend kiekje kunt u zien, dat datgene wat ik meeneem, wel verdient bagage genoemd te worden; met <1 it vrachtje heb ik dezer dagen den afstand van 8 kilometer in 14 minuten bij eenigszins regen en glibberige wegen afgelegd, wat een voldoend gangetje is in 't algemeen. Wilt u het portretje houden en voor reclame bezigen, dan wil ik het u afstaan. Een verbetering wilde ik nog gaarne aan den motor aanbren gen, namelijk een ventilator, dan behoef ik niet die dikke smeerolie te gebruiken. Heeft u daarvoor een ventilator en wat is de prijs daarvan. Wil u ook zoo vriendelijk zijn, mij een prijscourant uwer Succes-wagentjes, nieuwe constructie 1906, te zenden. Uw antwoord wachtende, Hoogachtend Schermerhorn, 5 jan.1906. (get) H.G.A.Ackmann.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 6