De eerste auto in Schermerhorn entreeprijs van 12,50 voor de "Batavia", terwijl ook voor het Schoklandmuseum entree verschuldigd is. Pleister op de financiële aderlating is dat degenen die na hun bezoek aan de "Batavia" besluiten donateur van dat pro ject te worden (en dan een heel jaar gratis toegang hebben) flinke reductie op dat donateurschap krijgen bij overlegging van het entreekaartje van nu. Opgeven Wie met de excursie mee wil, dient per persoon 60 over te maken op een van onze banknummers (zie achterzijde omslag) met vermelding "voorjaarsexcursie". Er kunnen maximaal 50 personen mee (tenzij een tweede bus nodig is). Om er zeker van te zijn dat men mee kan, kan men zich telefonisch opgeven bij ons bestuurslid mevr. T.Acda-van Zoelen, tel. 02997- 3145. De aanmelding geldt zodra de betaling via de bank is doorgegeven. Aanmeldingen dienen uiterlijk 1 april binnen te zijn. De deelnemers krijgen naderhand persoonlijk bericht. Rectificatie: In het artikel "Sinterklaastafels kijken in De Rijp", in de vorige Chronyke, is Marie Brederode abusievelijk nader aangeduid als "weduwe Lakeman". Dat moest zijn "weduwe Siekman". En de drie dochters van de weduwe Groot waren Leentje, Sientje (en niet Lientje) en Klaartje. Een van de eerste auto's, zo niet dè eerste auto in Scher merhorn, werd gekocht en bereden door de heer Hermann Gustav Adolf Ackmann. Ackmann kwam op 20 november 1889 als bediende in dienst bij ilermann Heinrich Volker, manufacturierZij woonden aan de zuidzijde van de Breestraat (Westeinde) toen nummer 124. Ackmann was geboren op 6 april 1873 in Gross Mimmelage, in Pruisen. Op 20 december 1893 vertrok de heer Volker naar Am sterdam. Ackmann nam zijn zaak in Schermerhorn over. Hij woon de met zijn huishoudster en zijn bediende in de winkel, tot hij in 1911 naar Zwolle vertrok. In de tussentijd wisselden zes huishoudsters en negen bedienden bij hem van betrekking. Annetje Christina Visser, geboren 1 februari 1965 te Hoorn, weduwe van Dirk Groot, was op 6 januari 1905 als huishoud ster naar Schermerhorn gekomen, bij Ackmann. Zij verhuisde

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 5