en naar de Batavi a" De voorjaarsexcursie gaat bovendien naar de "Batavia", op de bouwplaats bij Lelystad De excursie is gepland op zaterdag 22 mei. We gaan weer per bus. Er is instapmogelijkheid hoek Noordervaart-Schermerdijk bij de Schermer molens, voor de leden van Schermerhorn en omgeving. Daar vertrekt de bus 08.00 uur. Voor deelnemers uit Graft, De Rijp, Graftdijk en omgeving is de instapplaats weer bij het Rijper Huis. Daar vertrekt de bus 08.15 uur. Deelnemers uit Grootschermer kunnen instappen bij het raad huis aldaar. De rit gaat eerst - via Enkhuizen en Lelystad - naar Schok land. Daar nuttigen we de koffie met gebak, bezoeken er het Schokland-museum en het kerkje met omgeving, rijden door het Schokkerbos en maken dan de wandeling onder indrukwek kend mooie iepen, naar de vuurtorenwachterswoning en het ge reconstrueerde haventje. Van de havenhoofden kunnen we ge nieten van het uitzicht op het oude dijkje met de iepen en restanten van het oude buurtje. Daarna per bus terug naar Lelystad. Naast de bouwplaats van de "Batavia", in het Oostvaardersdiep, ligt de oude raderboot (een zgn. "hekwieler") "Mark Twain". Op deze ori ginele Mississippi-vaarder nuttigen we de lunch (koffiemaal tijd). We kunnen er afdalen in de machinekamer om de stoom machine te bekijken die het schip ooit voortbewoog. Daarna volgt het bezoek aan de "Batavia", met vooraf een dia-presentatie en daarna de rondleiding door de werkplaat sen en door het schip. De trip is duurder dan die van vorig jaar en kost 60 per persoon. Die hogere prijs wordt mede veroorzaakt door de Indien U tegelijk met deze Chronyke niet uw lidmaatschaps kaart hebt ontvangen, betekent dat dat de penningmeester op het moment van verzending van de Chronyke nog niet uw contributie voor 1993 heeft ontvangen. Kijkt U even na of U de overschrijving wel hebt verricht? De acceptgirokaart daarvoor zat in de enveloppe bij de kerstprent, in decem ber jl.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 4