35 jaar Kerkeraadslid Uit de Rijper Courant van zaterdag 9 maart 1940: Eilamdspoltfer Op 7 Maart 1940 is Ier voor ziening in de vacature Dijkgraaf over het Heemraadschap de Ei landspolder, ontstaan tengevolge van het overlijden van den heer J. Smit jzn. te Grootschermer, als zoodanig benoemd de Heer Jan Kaay Czn., wonende te Oost- Graftdijk, Heemraad en Loco- Dijkgraaf van dit waterschap. De nieuwbenoemde Dijkgraaf maakt deel uit van het Bestuur van dit Heemraadschap sedert einde 1911, terwijl hij ais Heem raad Lid van het College van Dagelijks Bestuur zitting heeft vanaf 1 Jan. 1930. Tengevolge van deze benoe ming ontstaat een vacature als Heemraad in 't College van Dage lijks Bestuur. De Ryp Zondagmorgen jl. werd in de Luthersche Kerk het feit herdacht, dat de heer D. C. de Moes 35 jaar onafgebroken kerkeraadslid is geweest. Na het beëindigen van den dienst, sprak Ds. Scharten, den heer de Moes zeer waardeerend toe. Na Ds. Scharten sprak de heer B. Langerijs, alsmede kerkeraads lid. Ook hij getuigde van de volle ambitie van den heer de Moes voor dit geestelijk werk. Hem werd een mooie plant ten geschenke gegeven. De heer de Moes dankte voor de woorden door beide heeren ge sproken en gaf weer, wat er in deze 35 jaren was gepasseerd in het kerkelijk leven in de Luther sche Gemeente. Rtjper Klein Tooaeel Opnieuw heeft onze plaatse lijke tooneelvereeniglng een stuk in studie genomen naar aanlei ding van het feit dat enkele we ken geleden hun oorspronkelijk gekozen tooneelwerk „Het zeven de gebod" voor opvoering werd verboden. Thans is de keus gevallen op het niet minder vermaarde werk „Schakels" eveneens van den groo- ten Heljermans. Door omstandigheden zal de opvoering voor onze begrippen althans, wat iaat in de tijd ko men doch wij twijfelen er niet aan of dit sublieme tooneelwerk, dat tot de besten van ons land behoort, zal een volle zaal trek ken. Grootschermer Burgemeester laib apaieaw beaoemi Bij Kon. besluit is herbenoemd tot Burgemeester van Zuid en Noordschermer, den Heer F.W. Kolb. FilmTertoiaiag In de zaal van van Truijen had gisteravond een fiimvertooning plaats. Naast de film der laatst gehouden Sparreizen werden een paar zeer mooie wintersportfilms gedraaid. Een mooie avond. Miltraor Alhier deed zich een geval van miltvuur voor bij een schaap van den heer J. Krul.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 2