SCHERMERHORN IN HET JAAR 1924. In de gemeenteraadsvergadering is besloten de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor de gemeentelijke inkomstenbelasting, welke bedraagt ƒ.800,-; voor het belastingjaar 1924-1925 te stellen op ƒ.700,-. Het vermenigvuldigingscijfer werd gesteld van 1 op 1.4. Aan de heer Jb. van de Capelle is als laagste inschrijver gegund het verbouwen van het winkelhuis toebehorende aan G. Plevier. 1 Maart Het huis en erf aan het Zuideinde, met recht van erfpacht, behorende aan Mej. de wed. H. Jonk is in publieke veiling verkocht aan C. Konijn te Mijzen voor ƒ.725,-. De muziekvereniging "Polyphonia", directeur G. Anderson te Alkmaar, gaf Zondag- en Woensdagavond j.1. een uitvoering die alleszins goed geslaagd kon heten. De verschillende nummers, onder welke een drietal moeilijke stukken, werden goed gespeeld en gaven blijk van flinke instudering onder goede leiding. Ter afwisseling werden door de jeugdige leden enige komische voordrachten gegeven, die wel in de smaak vielen en goed werden vertolkt. Jammer, dat beide avonden de zaal slechts matig bezet was. In de vergadering van de afd. Schermerhorn en Mijzen van "Het Witte Kruis" werd bepaald, de contributie voor 1924 met 50 cents te verhogen tot ƒ.1,50. De rekening van 1923 gaf een nadelig saldo van ƒ.50,-. De heer T.J. Natzijl werd aangewezen als afgevaardigde naar de Algemene Vergadering. 8 Maart Tot opzichter van de Mijzerpolder is benoemd de heer J. Ooms te Grosthuizen. Tot bestuurslid van de vereniging "Hulpbetoon" werd, in de vacature, ontstaan door het overlijden van Mej. de wed. N. Weeshoff - de Leeuw, gekozen Mej. J. Bisschop - Ruijter. Door het te weinig uitwijken van een kar geraakte de vrachtauto van de heer L. alhier aan de Jisperweg te Beemster te ver op de berm en gleed uit tegen een telefoonpaal. De auto werd zwaar beschadigd en moest met behulp van een andere auto naar hier worden gebracht.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 27