Schermerhorn in het jaar 1924 Onderstaande korte berichten zijn overgenomen uit het weekblad "De Drie Meren". Dit blad werd iedere zaterdag verspreid. De berichten geven enigszins een beeld van het dagelijkse leven in die tijd. Behalve de spelling zijn de berichten letterlijk weergegeven. Indien iemand aanvullingen kan geven, zal ik die graag vernemen (F. Bakker, Westeinde 105b, Schermerhorntel. 2760). Zaterdag 12 Januari De bevolking is in 1923 met 1 persoon toegenomen; 31-12-19221067 31-12-19231068. Zondag werd op het lage land een wedstrijd gehouden ir hardrijden op schaatsen t.b.v. arme gezinnen in deze gemeente. 18 personen namen deel. Er werd gereden om brandstoffen en levensmiddelen: evenwel hebben alle in aanmerking komende gezinnen een uitkering ontvangen. De wedstrijd was uitgeschreven door de Jongelingsijsclub. 26 Januari Bij publieke verkoping van een woonhuis met stalling voor 12 koeien, kapberg, gierkelder en 4 percelen weiland in de Mijzerpolder groot 6.43.40 HA, eigendom en bewoond door P.J.N. Alblas werd koper voor de som van ƒ.17820,- de heer P. Smit te Heiloo. De zoon van P. Smit, C. Smit, ging Dinsdag j.1. met zijn broeder het gekochte pand bezien. De rijwielen zouden worden geplaatst bij de watermolenaar Schram aan de Schermerdijk tegenover de hoeve. Op onverklaarbare wijze kwam hij te dicht bij de draaiende molen en werd door een der wieken gegrepen. In bewusteloze toestand bracht de heer Schram de getroffene in zijn woning, alwaar terstond heelkundige hulp werd gehaald. De toestand is thans vooruitgaande. 23 Februari Tot onderwijzer aan de openbare school is benoemd de heer K. Schreuder te Oudeschild; tot tijdelijk onderwijzeres Mej. Lindeboom te Amsterdam.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 26