21 Koster- sersloot >ot, Hel- sr Bergs- s er een in oost- Gorter- 3ilsloot en Zui- log eens )mmesloot ;elmolen- ;egenover jlensloot >r heette 1 Hertog in oosten voorma- enverka- staan tingen heeft Land, 't erv daar bewesten Land Duijven Land, binnen 't Vijverland Glopland de Werf in't Glop in 't Glop Jan Pompes Zegensven Sasven Land Mathijs je in't Ruijsveld Land Lauwerf binnen Miewes Oostaan blindekamp bij Oostaan de Krans boonkamp de Moor binnen boonakker Land, Dirk Teunisz d'akker baanerv Land de Mienscher Mienscher Katjesven hooijland beuniskamp boomgaard Land 't Tuijntje en erv broekweer De Kamp Land de Vloer binnen bogert ijsbrands Erv op't noordend Land Zuijer Tanthooft Aanje Land 't Langeland binnen 't Nieuweland Jan Arents Land De Lieswerf Land binnen aan de grote Laijke Wiltman Land, Matje Land Aviskamp binnen d'omloop Zeevarende buul te Land Willig Sasven Dwers- dijk Noord- (eijnd veling, die zich onderscheidt van de zgn. blokverkaveling in het westelijk en zuidelijk deel van het Schermereiland. Deze blokverkaveling dateert van zo'n 300 jaar na de stro kenverkaveling, namelijk van na 1350. Genoeg over het water. Nu nog iets over het land en de na men die daarin voorkomen. Allereerst hebben we pal ten oosten van Graft, tot aan de Gouw, het gebied wat bekend staat als "de Dirkjes". De bena ming luidde oorspronkelijk "Dirckes Wheere". In dat gebied ligt een stukje land wat "De Boekei" heet en ook een "Boe- kels". De betekenis van dat woord is, volgens het Middel nederlands Handwoordenboek "teken" of "voorteken". Iets noordelijker, aan de Glopdijk, ligt een perceeltje wat '"t Slot" wordt genoemd, met daaraan grenzend "Het Hertog", nabij de Hertogsloot. Het voert me te ver, van elk stukje land de naam te noemen, temeer daar de namen dikwijls veranderen. De gebruikers van

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 23