92 eel Archief 4732 akte 93 dd. 29 mei 1817 (Gemeentearchief Alkmaar) het gegeven op dat in aanwezigheid van Kerkmeesters van Grootschermer en Schermerhorn die dag een openbare verkoop werd gehouden van de ruine of overblijfselen van de kerk alsmede het land, uitmakende het kerkhof van de zelfde kerk, gelegen tussen Grootschermer en Schermerhorn. De ruine werd gekocht door Matthijs Blik, koopman te Alkmaar, voor 251 Over het kerkhof vernamen we, twee jaar geleden tijdens de presentatie van de video-film over het Schermereiland in het "Zwethuis", dat kort voor de tweede wereldoorlog de betreffende grond in eigendom of althans in gebruik was bij een varkenshouder. Deze had de eikenhouten doodkisten opgegraven en vertimmerd tot varkenshokken. De aangetroffen doodsbeenderen en doodshoofden had hij in de belendende sloot gegooid. En dat verklaart weer hoe het mogelijk was dat de onderzoe kers van het R.A.A.P. (Regionaal Archeologisch Archiverings Project) in de jaren 1985-'87 dergelijke menselijke resten daar, aan het einde van de Rijper Gouw, in de sloot aantrof fen. Cor Booy GEVRAAGD: OPVOLGERS Tijdens de komende jaarvergadering, in februari a.s. zijn on ze voorzitter, Rein Dieleman, en onze penningmeester, Ab Koerse, aan de beurt van aftreden. Koerse heeft er dan zes dienstjaren op zitten en is niet herkiesbaar. Dieleman heeft dan drie jaar "geregeerd" en stelt zich niet herkiesbaar. Wie is bereid deze functies over te nemen (met goedkeuring van de ledenvergadering) of wie heeft een voorstel voor een geschikte kandidaat? Voor de functie van penningmeester is boekhoudkundige kennis c.q. ervaring wel gewenst, mede gelet op de omvangrijke leden administratie De functie van voorzitter vergt uiteraard leidinggevende capaciteit. Het is niet noodzakelijk dat de kandidaten over geschiedkundige deskundigheid beschikken, maar historische belangstelling wordt wel op prijs gesteld. Tips of aanbevelingen graag zo spoedig mogelijk bij een der bestuursleden.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 6