Geen kouwe voeten meer. ledereen gebruikt onze Wol II OOK? B. Langerijs De Rijp 115 Knotten van 1 ons (100 gram) 75 cent. Na de kruidenierszaak van Pilkes volgde de mooie winkel van Jan Bout. Zijn kamer stond altijd vol met sinterklaasgeschen ken, tegen die tijd. Trien Met was zijn hulp. van Els Brouwer, dan Kok is, nog bakker Kalis een winkel van bic Eisma s Pijpertje van 27 sept.1924 Wijze (Zie de maan schijnt door de bootnen.) Wilt Gij lekkere warme voeten? Wilt ge nooit verkouden zijn? Wenscht ge ijzersterke kousen, Zonder gaten groot of klein? Vraagt dan steeds en houdt dat vol j Bis. Onze ijzersterke wol. Er volgden de groentezaak en, waar nu de winkel van Japie Potgieser. Be slagerij, destijds van Sij- brands, later Cor van Manen, bood lekkere worsten. Vervol gens de winkel van de weduwe Groot met haar drie dochters, Leentje, Lientje en Klaartje. Gerling met fietsen en dan bakker Buster. Die had zulke heerlijke speculaas en koekjes. Na boekhandel en drukkerij Van Raven kwam je langs "De Kleine Bijenkorf" van Barend Langerijs. In mijn tijd was dat een drukke zaak. Slager Jan Knegt had lekkere leverworst. Bakker "Crombie" (de lettergreep "A- ber", die ervoor hoorde, werd nooit uitgesproken) had ook heerlijke speculaas. Sunder had een grote zaak in manufacturen. Schipper ver kocht sigaren e.d. en Matser emmers en tuinartikelen. De firma Zurlohe, broer en zuster, een kledingzaak en e- ven verder Antje van Wieringen - later Arian Verwer met zijn zuster - ook manufacturen. Bakker Kuiper had weer lekkere dingen voor de Sint. Even daarvoor was de kruidenierswinkel "De Friese Boer", waar men zich ook kon verzekeren. Na de drogisterij van Schreuder had je "Cambrinus", waar ik, toen ik nog klein was, op de bewaarschool ben geweest, met de dames Ero. Later was het scheersalon Vilten. Verder bakker Sinkeldam, met heerlijke spullen. Daar was het 's zondagsmorgens altijd druk van het kerkvolk, na het uit-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 29