114 Wederom verkrijgbaar 45 cent per half pond. naar al het zilver en goud! Daarna kwam je voor de etalage van de dames Van Tiel: koffie en thee en - ik meen - ook een rokertje. De kruidenierswinkel van Jan Visser bood niets te kijk voor de sinterklaas. Jan de Wit had cocosnoten en pa ling. Dan kwam Polman, de kleermaker. Hij was ober op feestavonden in "Het Rijper Wapen" en rondzegger-aan-huis als er iemand was overleden. Vervolgens het grote huis waar Marie Stuit in gewoond heeft. Het winkeltje van de scheersalon was er toen nog niet. Wel Klaas Pauw, met zilver en goud. Maar niet zo uitgebreid als bij Holle. Slooten had een winkel van rookwaren en dan volgde Klinkha mer, met groente, maar ik denk dat er destijds nog een andere zaak in gevestigd was. Vervolgens bakker Van Doorn, met de fijnste zaak van De Rijp en een prachtige sinterklaastafel. Bet je Roda had "cent van blad". Die zat daar goed, vanwege de zondagmorgen en de Lutherse zondagsschool. De winkeltjes hadden toen nog geen zondagsluiting. Klaas Tuin een bloemenzaak.Altijd heel mooi. Na schoenmaker Hijstek volgde herenmode Van Oenen. Een chique zaak. Bart Visser had een fietsenzaak.Dan volgden "Geef-me-nog-een- zoentje" met snoep, Kramer met manufacturen en Van Voorden's fietsenwinkel en tot slot Jan Kostelijk met schildersartike len. Aan de overkant van de Rechte- straat terug, langs Japie Overberg. Marie Brederode (we duwe Lakeman) had haar kleine etalage toch nog leuk opge maakt, met zakdoekjes, sjaals en mutsen. Daarna Kees Kwadijk, met zijn kleine sigarenzaak.Zijn dochter Trien haalde bij veel mensen in De Rijp elke zater dagmorgen 3 centen op, voor de "drie-cents-loterij" Uit Eisma's Rijper Crt van 27 sept. 1924: Te Graft verkrijgbaar Wed. SMIT Na Bart Visser (en voor hem Slikker) volgde de winkel van Eisma, met altijd mooie boeken. Zeer geliefd voor de Sint. Bij Geerke was nooit iets te sinterklazen, maar bij schilder Kieft, daar kwamen altijd mijn geschilderde klompen vandaan.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 28