Voor prima rijst naar ZAAL WITTE INKT 104 niet te boud om een "besmet ting" vanuit Graft te veron derstellen Toneelwedstrijd Over de eerste kwart eeuw van het bestaan van O.V. tasten we volledig in het duister. Noch over het repertoire, noch over de mensen die lid waren, noch over de salen waarin de "Open bare Vergaderingen" gehouden werden is ook maar iets gevon den Maar als dan 't jaar aanbreekt waarin de Kamer haar 25-jarig bestaan viert komt er wat licht in de duisternis. De Purmerender Courant van woens dag 22 maart 1882 maakt mel ding van een in West-Graftdijk georganiseerde toneelwedstrijd Zonder dat O.V. in dit bericht met name genoemd wordt, mag aangenomen worden dat de orga nisatie van dit evenement in handen heeft gelegen van deze jubilerende Kamer. Gedenkwaar dige momenten in het bestaan van rederijkerskamers vormden veelal een goede aanleiding om dit soort activiteiten te ont plooien. De winnaars van deze toneel wedstrijd waren de Rederij kerskamer "Amicitia" van Schermerhorn (gouden medaille) en de Rederijkerskamer "De Hoop" uit Zuidschermer (zilve ren medaille). Bedrijvig jaar 1882, zo blijkt uit de Purmer ender Courant, was een bedrij vig toneeljaar. Drie verschil lende Graftdijker verenigingen betraden de bühne. De Rederij- Uit Hoogcarspels Rijper Courant van 24 juni 1939: 18—15—12—10—7 ct. per pond bij de 5 pond 1 ct. p. p. minder kerskamer "Harmonie" uit Oost- Graftdijk speelde op zondag 26 november in de zaal van J. van Tiel drie stukken, t.w. "De Hollandsche Jongen""Twee ge pensioneerden en een geëmanci peerde" en "Lot is dood". De Westgraftdijker Vereeniging van jongelieden (tot 16 jaar) "Het Madeliefje" verzorgde op de avond voor Kerst in de zaal van G. Hop voorstellingen van "De Herberg bij de Woldpoort" en "Juffrouw Antje". Kennelijk was men nogal ingenomen met de geleverde spelprestatieswant zowel de heer M.J. §chröder, als de heer W.F. Andriessen spraken er na afloop hun waar dering over uit. Op tweede Kerstdag tenslotte verzorgde het jubilerende O.V. een to neelavond. De Purmerender Cou rant meldde hierover: West Graftdijk. Op den tweeden Kerstdag gaf de Rederijkerska mer "Oefening Volmaakt" eene uitvoering te West Graftdijk. Opgevoerd werden "Haat en Liefde" en "De Hoogste Prijs". Deze beide stukken werden zeer verdienstelijk opgevoerd, al leen liet de uitspraak nog wel iets te wenschen over. De ver eeniging wordt ten zeerste aangeraden het gebruik van Fransche woorden zooveel moge lijk te vermijden. Namen Drie jaar hierna wordt duide lijk welke mensen bestuurlijk actief zijn bij O.V. In het Rederijkers Jaarboekje van 1885 staan ze keurig op een Schrijf de datum onder Uw foto's in Uw foto-album met 25 cent per fleschje Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 18