DE NAJAARSLEZINGalles over de "Batavia" 65 HIERNAAST Op woensdag 21 oktober a.s. houden we onze najaarsbijeen- komst in "Het Rijper Huis", aanvang 20.00 uur. De heer N.Porsius uit Krommenie komt dan een causerie houden met dia-projectie over de bouw van de "Batavia", de replica van het VOC-schip bij Lelystad. Een zeer interessant bouw- object waarin alle oude ambachtelijke scheepsbouwtechnieken worden toegepast. Mis deze avond niet. Noteer 'm alvast in uw agenda of op de kalender! Te zijner tijd herinneren we U er aan met een "raadhuisje" in De Uitkomst. Het wordt bovendien een avond met een verlengstuk, want we zijn voornemens de voorjaarsexcursie 1993 (eind april of be gin mei) te organiseren met daarin een bezoek aan dit bij zondere bouwwerk bij Lelystad. Een reden te meer, de na- jaarslezing niet te missen. We hopen dat ook de leden uit Schermerhorn, Grootschermer, Markenbinnen en omgeving die avond het Rijper Huis zullen weten te vinden. (zie ook pag.83) ziet u een afdruk van de achterkant van de omslag van het boekje "Over De Rijp gesproken". Hoe de voorkant er uitziet kunt u achterin deze Chronyke zien. De inhoud van het 20 pagina's tellende boekje gaat niet over de gebrandschilderde ramen van de grote kerk in De Rijp (zoals de afbeelding hiernaast misschien doet vermoeden)maar over de oudere en nieuwere geschiedenis van het dorp in het algemeen Het is verkrijgbaar bij Els Kok, in sigarenmagazijn Berkhout, het museum en in de grote kerk, als deze open is. Het kan ook besteld worden door middel van een storting van 11,30 (een tientje plus 1,30 portokosten) op gironummer 35 00 38 ten name van Stichting Behoud Rijper Glazen te De Rijp, met vermelding"boekje". Het tientje komt geheel ten goede aan het restauratiefonds voor de gebrandschilderde ramen. Zie ook pagina 85-87:"Voor 't behoud van de "Rijper Glazen".

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 3