TTit d.©3n. Omtrek 84 De Rijper Kermis behoort weer tot het verleden we kunnen gerust zeggen ze werd in stilte gevierd. Er zat over het algemeen niet veel kermisstemming in on getwijfeld hebben de vele festi viteiten die in den omtrek ge houden werden hierop hun in vloed doen gelden. Voor wat betreft de verschil lende Tooneeluitvoeringen was de belangstelling zeer groot. Dinsdagavond had „Het Klein Tooneel" van Noordscharwoude in cafe Dil een stampvolle zaal. De opvoering van het Wilde Huwelijk was een echt kermis- stukde inhoud was wellicht wat „zeer wild" te noemen, maar de vertolking was in één woord schitterend. Er werd onbedaarlijk gelachen en zeer zeker zal het uitgaand publiek het aangenaam vinden, dat dezen winter dit ge zelschap hier weer zal optreden. Ook de uitvoering van de R. K. Voordrachten-Club in de zaal van Blokaijk slaagde uitnemend; het gecostumeerde blijspel „De Qril van den Hertog" werd zoo ver tolkt dat het best insloeg. De rol- verdeeling was in goede handen en de volle zaal bracht den spe lenden na elk bedrijf een wel verdiend applaus. De Bioscoop van den heer Regter had ook niet te klagen; elke voorstelling was best be zocht; het was ook eigenlijk de eenige attractie waarop onze kermis kon bogen. De fraaie tent met haar keurige aankleeding en verlichting en nette ruime zit plaatsen, maakte het den bezoe kers dan ook tot een aangename uitspanning. Ook de keuze der films was over het algemeen zeer naar den smaak van het publiek; terwijl het extra nummer de Alle gorische Optocht van verleden jaar in de Rijp eiken avond een luid applaus uitlokte. De Harddraverijvereeniging heeft zich ook niet onbetuigd gelaten Donderdag werd eerst een Schoonrijderij gehouden voor aangespannen paarden van welke als prijswinners waren: le prijs W. Stadegaard, Beemster2e prijs J. Hofman, Broek in Waterland 3e prijs Jb. Üoede, Landsmeer en 4e prijs J. Waal te Beemster. Utschoon ue draverijen uitste kend voorbereid waren, was de belangstelling niet bijster groot er waren echter mooie ritten te zien. Voor de regelingscommissie ware het ook aangenamer ge weest wanneer hun pogen om de stille kermisdagen met eenige attractie te voorzien, door het publiek meer gewaardeerd was geworden. Op den Dam hadden we nog een specialiteiten Theater, waar een sterke man met z'n tanden een hoefijzer brak, spijkers tus- schen z'n vingers in een kurke- trekker wrong en een 10-c.M. dikke steen op z'n hoofd liet stuk mokeren; ook gaf een jonge dame eenige tableaux, die mis schien wel mooi waren overi gens beperkte zich het vermaak tot diverse cafe's waar de drukte ook lang zoo groot niet was als vroegere jaren. Wanordelijkheden kwamen natuurlijk evenals altijd op de Rijper Kermis niet voor, behoudens een klein incident op Zondagavond, hetwelk na een kleine gummistok-exercitie spoe dig was beslecht.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 22