82 CURSUS OUD-HOLLANDS SCHRIFT 1. Nationalisme en fascisme 2. De eigenaardige Nederlandse samenleving 3. Duitslands problematische eenheid 4. Conservatief en progressief, de kwestie van rechts en links 5. De gedachte van een eindtijd 6. Onze omgang met het verleden In de zes gesprekken vertelt de professor waarom deze kwes ties hem zo boeien. Het eerste gesprek gaat over de identi teit van grotere groepen; datgene waardoor staten zich van andere staten onderscheiden. Wat de Nederlandse identiteit precies inhoudt, is recentelijk in de belangstelling komen te staan door de Europese eenwording. Aan de ene kant blinkt de Nederlander niet uit door een overdreven nationaal besef, maar aan de andere kant voelt men die eenwording als een be dreiging. Er zal iets verloren gaan, maar men weet niet pre cies wat. In het derde gesprek zal worden getracht dat onder woorden te brengen. Ook de vijfde aflevering is gewijd aan identiteitsvragen: Het communisme is ingestort, het socialisme kwakkelt en de liberaal-kapitalisstische democratie lijkt het model voor de hele wereld te worden. De geschiedenis zal saai en star wor den en is volgens sommigen zelfs voorbij. Maar is dat wel zo? Waar staan we en waar gaan we heen? Professo liberaal-kapitalistische democratie lijkt het model voor de hele wereld te worden. De geschiedenis zal saai en star wor den en is volgens sommigen zelfs voorbij. Maar is dat wel zo? Waar staan we en waar gaan we heen? Professor Von der Dunk graaft in zijn essays op originele en scherpzinnige wijze naar de historische wortels van de kwesties die aan de orde komen in de uitzendingen. Ook op radio 5, vanaf donderdag 29 oktober zes maal steeds van 12.30 tot 12.50 uur. In het Streekarchief Waterland te Purmerend, Waterlandlaan 63, begint in otokber een cursus oud-hollands schrift voor beginners. 12 lessen onder leiding van de conservator, Otto Henar, op dinsdagavonden aanvang 19.00 uur. Kosten 100. Telefonisch opgeven 02990-34407.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 20