VAN DE ARCHIEFCOMMISSIE den van het kleinste huisje er vele jaren van kunnen genie ten". Aldus het historisch overzicht door Pieter Schotsman. Het Kleinste Huisje van Schermerhorn wordt beheerd door een stichting, die het verhuurt aan diverse gebruikers. Huurders zyn o.a. de IJsclub Schermerhorn (als opstap- en stempelplaats en vanwege het gebruik van de w.c. tijdens Eilandspoldertoertochten en andere schaatsevenementen) de werkgroep Schermerhorn van de Oudheidkundige Vereniging (als vergaderhuis en archiefbewaarplaats). Particulieren kunnen de instandhouding steunen als donateurs met een gift van tenminste 10 per jaar. Wie 25 stort, mag het één dag per jaar gebruiken, bijvoorbeeld voor een verjaardagsviering. Er is een mogelijkheid tot barbecuen op het "bleekveldje". En wie nog eens de sfeer wil ondergaan van een winterdag bij het knappende houtvuurtje in het for nuis, al of niet met "sukkela-met-een-kransie" kan voor die 25 ook terecht. Na afspraak, uiteraard. En je hoeft er niet per se voor in Schermerhorn te wonen, maar als je er dan één dag wèl woont is het mooi meegenomen om te onder vinden hoe dat voelt. De oproep tijdens de ledenvergadering en in de "Chronyke" nr. 2 °ra versterking en/of verjonging van de archiefcommissie heeft tot nu toe drie reacties opgeleverd. Daarmee zijn we natuurlijk ingenomen. Mochten er nog mensen zijn die op de oproep willen reageren, dan zullen we graag namen en adressen noteren. De voorzitter (R.Dieleman, tel. 1600) en de secretaris (C.Booy, tel 1826) zijn daartoe graag bereid. 6 6 Juni, juli en augustus zijn geen geschikte maanden voor nieuwelingen om aan het werk te gaan: in juli en augustus met name ligt het archiefwerk stil. Voor degenen die zich hebben aangemeld en voor wie eventueel nog wil reageren: eind augustus krijgt u dan bericht over een bespreking, om te zien hoe het werk verdeeld kan worden. Vooral het ordenen van het knipselarchief vraagt aandacht en dus medewerkers. Het Bestuur.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 9