DE ZOMERAVONDWANDELING HET IS UIT HET "RIJPERTJE" EVEN OMZIEN 42 Vrijdagavond 19 juni houden we onze Zomeravondwandeling. Ditmaal in Schermerhorn. De start is 19.BU uur tegenover Oosteinde 57. Daar is ook parkeergelegenheid voor deelne mers die van elders per auto komen. Deelname is gratis. Men behoeft geen lid van de oudheidkundige vereniging te zijn om te mogen meedoen. Aan het eind van de wandeling is er voor iedereen een kopje koffie (gratis) in het Zwethuis. Doel van de zomeravondwandeling is een nadere kennismaking met Schermerhorn, ook voor Schermerhorners. Ook onder hen zullen er ongetwijfeld zijn die er - achteraf - van zullen opkijken hoeveel winkeltjes, kroegjes, pastorieën en bakkerijen er in het dorp zijn geweest. Men zal kunnen kennis maken met de voormalige "deftige" buurt, de plaats van de sluis en het feit dat er al sinds jaar en dag een mol met hardnekkige volharding het gedegen straatwerk van de Rijper firma Woestenburg blijft ondermijnen. Kortom: u bent hartelijk welkom in "het dorp van mollen en pinksterblommen"tijdens de zomeravondwandeling. Het verslag van de officiële opening van het raadhuis van Grootschermer, wat is gereproduceerd op de binnenkant van de omslag van deze Chronyke, is afkomstig uit de Rijper Courant van G.J.Hoogcarspeldd. zaterdag 24 juni 1939. De voorjaarsexcursie naar Buren kan als een geslaagd evene ment worden bijgeschreven in de annalen van de vereniging. 88 personen, twee bussen zo goed als vol, maakten gebruik van de gelegenheid het stadje Buren te gaan bekijken. De VVV- gidsen hebben die kennismaking verlevendigd met hun toelich tingen op verleden en heden van de plaats. Koffie-halfuurtje en lunch veraangenaamden de verpozing en onderlinge kennis making en het bezoek aan het Marechaussee-museum in het voormalige Koninklijk Weeshuis bleek voor velen een verras sing in de trant van "wat een móói museum!". Het uurtje rondkijken op eigen gelegenheid, winkeltjes aandoen en het boerenwagenmuseum (ook heel leuk) bezoeken op eigen kosten maakten de uitdag compleet. Dat er niets overhaast hoefde te worden (we hadden ruim tijd) en dat we tegen half zes weer terug waren in De Rijp, maakte de indruk van de geslaagde dag compleet.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 4