ZCJID- EN NOORDSCHERMER Officieele opening van het gerestaureerde raadhuis, door den Commissaris der Koningin, Mr. Dr. Baron A. Roëll Groot was Zaterdagmiddag 17 Juni j.1. de belangstelling binnen en buiten het pittoreske raadhuis, toen het oogenblik gekomen was het Gemeen tehuis van de Gemeente Zuid- en Noordschermer officieel te heropenen. Van openbare en enkele particulie re gebouwen wapperde onze driekleur. Vele genoodigden hadden gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het Gemeentebestuur deze plechtigheid bij te wonen. Van het Gemeentebestuur waren aanwezig: Wethouder Posch en van der Laan, de Gemeenteraadsleden Mevr. Slooten-Smit, de heeren Schot, Stekelburg en Vaalburg. Ook was aanwezig ir. A. A. Kok, uit Amsterdam, alsmede aannemers en verdere bij, den verbouwing betrok kenen. Na aankomst van baron Roëll, zon gen de twee hoogste klassen van de Openbare School van Grootschermer, onder leiding van het hoofd der school, den heer P. H. van Os en de onderwijzeres, mejuffrouw A. van Deest, een toepasselijk welkomstlied, ter eere van den hoogen gast. De liederen waren door de leerlin gen geschreven en ieder afzonderlijk met teekeningen verlucht. De woorden van het huldigingslicd waren gemaakt op de wijze van het Kroningslied. Rede van Burgemeester Kolb. Op dezen voor Zuid- en Noordscher mer zoo gedenkwaardigen dag heet ik U allen' hartelijk welkom in dit historisch gebouwtje. In het bijzonder: den heer Com missaris der Koningin in deze pro vincie, die deze gemeente de eer aan doet dit gebouw officieel te openen. Wie de bouwmeester is geweest, is helaas niet bekend. Wel zijn veron derstellingen gemaakt uit bestaande gegevens. O.a. heeft Mr. Belonje bij de ont cijfering van een grafsteen in de kerk alhier (Mr. Belonje maakt zich o.a. op dit gebied zeer verdienstelijk) op gemaakt, dat Cornejis Kolles van Driehuizen de bouwmeester zou zijn. Daar hieromtrent evenwel geen ze kerheid bestaat, zullen wij moeten volstaan met den onbekenden bouw meester of onbekende bouwmeesters, hulde te brengen. De man, die in deze restauratie zeer zeker ook een groot aandeel heeft is de aannemer, de heer J. G. Dekker uit Edam. Met groote zorgvuldigheid en vak kennis heeft hij dit moeilijke werk uit gevoerd, daarin bijgestaan door een viertal arbeiders: Piet, Jo, Herman en Koster, die eveneens een woord van lof toekomen. Alles hebben zij gedaan om de aan wijzingen van den architect zoo stipt mogelijk op te volgen, waardoor dit mooie geheel is verkregen. Ook de onderaannemers zijn hier aan debet en een woord van dank komt bovendien toe aan: D. Smit voor het heiwerk; T. bij 't Vuur voor het loodgieters- werk; T. Slooten voor het uitstekend uit gevoerd verfwerk; J. Pilkes voor de keurige verzor ging der verlichting en de heer Bogtman uit Haarlem voor de bijzonder fraaie gebrandschilderde glas in lood raampjes in de Raadzaal en in de Burgemeesterkamer. C co >-i cu ■p x! O co 00 co r-H co S O e co dj c c •H Xï O. O 00 iI O t-l d)

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 2