Wasch- en Strijkinrichting Ondergeteekende bericht dat zij VERHUISD is van Schermerhorn naar DE RIJP, Tuingracht No. 419 Zij beveelt haar opnieuw in aller begunstiging Mej. OLDENBURG-Hoek. Uit Eisma's Rijper Courant van 26 november 1932 Eeo mooie eircnd- Hiermee neem ik de vraihaid om efkes an 't manje van de krant te vragen, of ie een klain plaasie over het, voor Maartje uit de Biemster. Ik had nooit in de Raip weest, want ik koom deuze kant niet uit vandaan, maar nouw vroege Jasper en Meraitje me, of ik niet eres in de Raip kwam, als huliie deer een voordrachteivend ga\Ave, en ik er heen, en ik hew er gien berouw over had. 't Was in de Bees Nuteivend en dat verzuim ik nooit, maar ik zai,,'k Qaan nouw eres nei de Raip" en al kwam de spre ker niet, de eivend was even goed gouw om. Jasper en Me raitje kinne 't spul best vermake, en ok in ernst binnen ze thuis. Ok de film was prachtig. 'tWao wel te bot, dat er temet gien boere warre; die binne der zeker niet veul in de Raip. Ja, 't is te bot, dat er zooveel mensche en uit die van 27 sept.1924: aan. binne, die de Ouderdomsverze- kering niet betale kinne, din heje later teminste altaid wat. en as je jong binne, en een boer plakt jare zegeltjes voor je, din is dat ok weggegooid geld, en bin je aigelek verplicht deur te plakken en as je op 't lest niet meer be tale kinne, is alles weg. Ja, dat hewwe ze nag lang niet goed voor mekaar, en ik vrees dat ze 't nooit voor mekaar kraigezelle ok. Alvast de besture van Staas- pensioen doene der best wel, om lede te kraigen, en deerom geve ze zokke mooie eivende, en ik hoop, dat dat steltje uit Sinte Pankras naggeres wat dichter bai me in buurt komt, en din ok die menheer mit zen film, want din gaan ik er vast weer hien. Toe ik vortgong zai ik teugen de kastelain: Wat dink je, zouw 't Raiperlje een stukkie opneme as 't em toe stuurt wordt?" „Dat dink ik wel oor," zai die. En deerom bin ik zoo vrai weest om 't em te vragen. Ja, nouw hew ik warempel nag vergeten, dat Jasper en zon aare menheer zokke mooie meziek gave mit mekaar, tusschen de stukkies deur en onderwail de film of- speuld worde, en dat worde wel waardeerd, want de jongelui war re erg stil. Dat hoor je wel aars. Ik zat net achter zon zooije jonge maidjes, maar ze kraige een pluimpie van me, dat ze zoo stil weest hewwe. Ik hoop dat er meer nuwe lede komen bin ne, en ik bedank 't manje van de krant voor de plaasing van't stukkie van Maartje uit de Biemster.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 2