Stichting "Profiel" 40 geving. Na de Haarlemse periode werd ze hoofddocente. Textiele Werkvormen aan de Amsterdamse lerarenopleiding van de VU. Nel Rol heeft ook een aantal publikaties op haar naam, mede door een daartoe strekkend verzoek van de Stichting Goed Handwerken. Dat werden de boekjes Kruissteek 1 en 2, een boekje over Vrij Borduren, Lapjeswerk en, in 1964 de Stekendictionaire, een standaardwerk, wat al negen her drukken heeft beleefd. Toen Nel Rol werd gepensioneerd, ging ze opnieuw studeren: kunstgeschienis, aan de universiteit. Op 74-jarige leeftijd behaalde ze haar doctoraal. Kort voor zij eind 1991 door een hersenbloeding werd getroffen, had ze haar laatste werk voltooid. Een boek over historische werkvormen in textiel, zoals witborduursels en merklappen. Het zal eerdaags ver schijnen bij de Walburg-pers. Was haar leven aldus een aaneenschakeling van opmerkelijk heden, ook aan haar nagedachtenis heeft Nel Rol bijzondere vorm gegeven, door de oprichting van de Stichting "Profiel". Deze stichting heeft ten doel éénmaal in de twee jaar iemand die zich verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van tex tiele kunst in ruime zin.de "Profielprijs" toe te kennen. Dat is een geldprijs, waartoe zij haar kapitaal aan de Stichting heeft nagelaten. Aan de Profielprijs is ook een kunstwerk verbonden. De kunstenares Sonja Besselink in De Rijp heeft in opdracht van Nel Rol die kunstwerken gemaakt voor de eerste vijf keren dat de Profielprijs wordt uitgereikt. Nel Rol was namelijk, hoewel zij "traditionele" opleidingen heeft gevolgd, zeer geboeid door de wijze waarop nevrouw Besselink met mo derne, niet-textiele materialen zodanig vorm geeft aan haar werkstukken dat ze de indruk w alsof er wèl met textiel is gewerkt. Vóór haar Haagse periode en ook nog in de eerste tijd daar van, was Nel Rol de vaste organiste van het kerkje te Marken Binnen, de geboorteplaats van haar vader. Het was haar wens dat haar begrafenis ook van daaruit zou plaats hebben, maar gezien de te verwachten toeloop van belangstellenden gaf haar familie voorkeur aan de kerk te De Rijp. Dat bleek een juiste beslissing. De begrafenis had plaats op 28 februari te West-Graftdijk. Cor Booy.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 24