IN MEMORIAM: NEL ROL De samenstelling van de commissie is momenteel: mevr.Tieke Eijbergen, de heren Rein Dieleman, Piet Leguit, Jan Oldenburg Cees Regensburg en Siem Visser. De commissie komt 's maandagsmiddags bijeen van half twee tot half vier, op de bovenverdieping van het Grafter raad huis. Nieuwkomers zijn er van harte welkom! Enkele leden wer'-en er tot half twaalf. Ook ook dinsdagsmorgens van half tien Jan is versterking welkom. Up 25 februari j1vier dagen na haar öüe verjaar dag, overleed in het ver pleeghuis "Amstelhof" te Amsterdam, ons lid mevrouw Nel Rol. Zij was de tekenares van de twee "kerstprenten" die de vereniging in 1986 heeft uitgegeven: twee penteke ningen van de luingracht in De Rijp, die Nel Rol als 16- jarig meisje had gemaakt voor de tentoonstelling van "floralia en huisvlijt" in De Rijp. Haar artistieke aanleg heeft zij vooral tot uitdruk Icing kunnen brengen in de textielwereldHaar levensverhaal is zeer opmerkelijk, vooral qua opleiding. Niet voor niets, noemde zij zichzelf een "laat bloeier". Waarbij de aantekening, dat in haar jeugd het "doorleren" zo heel anders lag als nu. Vooral ten platte- lande. Nadat zij de lagere school had doorlopen, bezocht ze de Landbouwhuishoudschool te Purmerend. Dat was voor meisjes op het platteland toendertijd bijna de enige vorm van ver volgonderwijs. En ook dié school was nog lang geen vanzelf sprekende zaak voor boerendochters, in die jaren. Nel Rol had in haar jeugdjaren één schrikbeeld: dat zij misschien huishoudster zou moeten worden. Daarom vroeg ze,

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 22