archiefwerkers gevraagd 37 r legge de der heb 't rerder, ei?' es hewwe te heiiep. de joos. g te gaan. inig lopen i peterölie 'Vort, óór, ezicht: gele dige kissies i een toidje m de stook men. zoid. Alle- es te beur- beste stook lie 'm hore 't is al laat ai de stook ocht, maar ke van een Ze hadde stro, stop avond van :enen'. J.P. ljoös zonge is de verja- Q. Jonker skroift dat in zoin jonge toid zuks in Skoórl ok dein werd (toe al 50 jare leden). Nei 't békenen werd 'r tuutjesmelk skonken, we. de joös cente voor ophaald hadde. Mevr. Bos-Wardenaar skroift dat 't 'bekeren' in Dirkshorn in heur jeugd al- toid beurde op 31 augustus. De verjaring van kóningin Wullemien. En opheden, in 1989? Weer wordt 'r nag een gnappe kóninginnestook maakt, teugen de doik, op een dam of op 'n hoekie grasland? Wognum, voorjaar 1989. T'jdens de ledenvergadering van 26 februari jl. heeft de archiefcommissie bij monde van de heer C,Regensburg, het vellende jaarverslag over 1991 uitgebracht. In 1991 h-eft na de jaarvergadering de heer Piet Leguit uit Ki lenbe araster zich bereid verklaard de archief commissie te men vers erken. Zijn bekendheid met De Rijp uit vroegere ja ren is zeer belangrijk gebleken, speciaal voor de beschrijvingen ten bate van het foto-archief. Daarin zijn nu ^765 foto's verzameld. De heren Jan Oldenburg en Siem Visser werken er nog steeds gestadig aan door. De heer Cees Mol heeft op zich genomen de teksten bij de foto's van Graft te verzorgen Het "papieren" archief is geheel in Kaart gebracht. Het er bij behorende register is volledig bijgewerkt. Thans dienen de nieuw binnen gekomen stukken van de laatste jaren te worden verwerkt. Ook het uitzoeken en registreren van de zeer vele kranteknipsels zal verder ter hand worden genomen. Het laat zich aanzien dat ook dit weer veel tijd zal vergen. Hoewel niet altijd door die instanties vermeld, hebben diver se organisaties en verenigingen al dankbaar gebruik 6emaakt van gegevens uit ons archief. Wij zijn er blij mee en weten d'it ons werk op prijs wordt gesteld, ook als er, zoals opgemerk" geen vermelding van wordt gemaakt. Aangezien de drie oudste medewerkers van de commissie de wens te kennen hebben gege ven, volgend jaar hun medewerking te beëindigen, in verband met hun leeftijden, is het noodzakelijk dat er nu minstens twee nieuwe jongere, leden aan de commmissie worden toege voegd om het werk ongestoord voortgang te kunnen laten vin den.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 21