29 Een bundel Rijper verh a I en Zaterdag 30 mei verschijnt een verhalenbundel, geschreven door de oud-Rijper Jan Deckwitz. Hij noteerde jeugdherinnerin gen en maakte vier verhalen, die rond 1950 spelen. De kunstenares Joyce Ennik maakte bij elke vertelling een polystyreendruk. Deze prenten komen qua voorstelling en sfeer treffend overeen met de verhalen. Ook de illustratie van de omslag is door haar verzorgd. De titel van het boekje is '"t Vlotje en drie andere Rijper verhalen". Het eerste verhaal gaat over de gasfabriek en wat daar te beleven viel. Dan volgt het titelverhaal, 't Vlotje. Daarin wordt verteld over de plek waar de Rijper jeugd leerde zwemmen. Vervolgens het verhaal over een jongen die heel goed op zijn handen kon lopen en de ontmoeting met een Amsterdamse tram in de Kerkesteeg. Tenslotte een vertelling over hoe het vroeger toeging bij de sluis. De verhalen zijn documentair van karakter en prettig leesbaar. Het is een mooi lees- en kijkboek. Voor leden van de Oudheidkundige Vereniging bestaat de moge lijkheid in te schrijven op dit boek, dat in een oplage van slechts 750 exemplaren zal verschijnen. De winkelprijs zal 27,50 zijn, maar voor de intekenaren die vóór 1 mei de bon inleveren, welke in deze "Chronyke" is opgenomen (zie achterin) geldt een gereduceerde prijs van 25. Het is moge lijk door middel van de bon meer exemplaren a 25 te bestel len. De bestelbon dient ingeleverd bij of opgestuurd aan

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 13