(vervolg "'in iaemoiiam dr. Van Leeuwen") De heer Sieswerda herdacht aan de groeve den overledene voor alles wat hij voor „Het Witte Kruis" had gedaan en hoe hij er in geslaagd is deze af- deeling zoo perfect te doen funsjionneeren. Vervolgens voerden nog het woord Dr. Groenman, Voorzitter van den Geneesk. Kring; de heer Jürgens als persoonlijk vriend en namens het Algem. Ziekenfonds; Ds. Keuning namens de Wijkverpleging en Burgemeester Mein- dersma namens de gemeente Schermerhorn, waarvan hij eveneens de arm- practijk waarnam en ook voor zijn werk in „Het Witte Kruis" aldaar. De broer van den overledene, de heer J. van Leeuwen, dankte voor de eer en belangstelling den overledene bewezen. Diep ontroerd door dit zoo plotseling sterfgeval en onder den indruk van deze plechtigheid verliet men den doodenakker en de groeve, welke onder een schat van kransen was bedolven. Met Doctor van Leeuwen verliest de gemeenschap een zeer gewaardeerd medicus en onze gemeente een ingezetene, die hier zijn jeugd en en een 25-jarig arbeidzaam leven heeft doorgebracht en boven alles steeds zich „Rijper" voelde. Uit "De Drie Merej>" van 9 juni 1928: DE RIJP. Getrouwd: Pieter Brurtink. 26 jaar, en Trijntje Knegl, -26 jaar. Overleden: Jeltje Alklade Vos, 63 jaar, echtge- noole van C. Kwadijk. GRA FT. Geboren: Antje, dochter van J. Verdwaald en F. Nat. Ondertrouwd: Hendrik Schoehuijs, 32 jaar en Trijntje Volger, 27 jaar. Overleden: Jacob Jantjes, ruim 2 maanden, zoon van C. Jantjes en E. Ruijter. SCHERÏERHORN. Géborén: Adrianus Thtodorus, zoon van P. Mul en A. van Diepen Coraelia 7ohanna, dochter van J. J. Kuijs en M. A. de Lange Glasien, dochter* van J. Bórsjes en J. de Wijde Geertruida Agnes Maria, dochter van C. Smit en J. C. Louwe Theödorus. zoon Van TlvHollenberg en C. Schipper. Getrouwd: Theodorus Johannes Brouwer, 40 jaar en ,A. Kujjs. 38 jaar.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1992 | | pagina 23