WELKOM SCHERMERHORNERS! AGENDA 1991 De Oudheidkundige Vereniging te Graft-De Rijp stelt zich ten doel, de historie van het Schermereiland te bewaren (op ve lerlei manieren) en te bestuderen. Tot het Schermereiland behoort ook Schermerhorn. Signalen over en weer leidden tot een presentatie op vrijdag 16 en zaterdag 17 november in de prachtige hervormde kerk van Schermerhorn. De gelegenheid tot kennismaking was door een groepje Scher- merhornse enthousiastelingen uitstekend voorbereid. Zeker mede daardoor was de opkomst buiten verwachting groot. Het was druk, het was heerlijk voor de organisatoren en...wat kunnen ze veel laten zien in Schermerhorn! Het resultaat: 53 nieuwe leden! Getallen zeggen niet alles, maar het was wel leuk dat één van die 53 tevens het 500ste lid van de vereniging werd. In de komende weken gaan we overleggen, hoe het vervolg moet zijn. Nieuwe leden, hartelijk welkom in onze gelederen. Het eerste nummer van de "Chronyke" voor jullie, plus de jaarlijkse "kerstprent", wordt in december bezorgd. Schermerhorners, bedankt! Namens het bestuur, RDielemanvoorzitter C.Booy, secretaris. Zaterdag 5 januari, Sporthal, nieuwjaarsreceptie.Thema: het milieu.In onze stand aandacht voor de Rijper gasfabriek. Donderdag 24 januari, Rijper Huis, filmavond over het Scher mereiland en de woonkernen. Zie pagina 23. Donderdag 21 februari, Rijper Huis, ledenvergadering en le zing over Noordeinde. Donderdag 28 maart, Rijper Huis, voorjaarslezing door ir.A.J. de Koning uit Hoofddorp over Noordhollands molenbezit. De voorjaarsexcursie zal waarschijnlijk gaan naar o.a fort "Kijkduin" te Den Helder, op nader vast te stellen zaterdag in mei. 21 juni zomeravondwandeling door Graft en Noordeinde.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 3