VERENIGING „FLORALIA" de Rijp-Graft Planten halen Woensdag 19 Juni a.s. aan de kwekerij van 6 30—7.30 uur Voor Graft en Noordeinde: van 7—8 uur aan de voormalige school bepaalde wie tot de "werkende stand" behoorde. In de derde algemene ledenvergadering werd besloten dat in De Rijp 20 stellen en in Graft 10 stellen gratis zouden worden uitgereikt aan mensen die het lidmaatschap of de kostprijs niet konden betalen. Een terugkerend probleem vormde in het begin het al of niet laten meedoen van kinderen, met plantjes of met za den. Bijna altijd werd besloten dat kinderen mochten mee doen, doch beperkt tot 2 in plaats van 4 plantjes en on der toezicht bezoek van de tentoonstelling Naast gekochte prijzen werden ook altijd prijzen be schikbaar gesteld door de leveranciers van zaden (Ver- nouth) en stekken (Admiraal), alsmede door ereleden. Publiciteit Door aanplakken en omroepen, alsmede door advertenties in de Rijper, Alkmaarse, Purmerender en Zaanse kranten en door verslagen daarin, werd de aandacht op "Floralia" gevestigd. De programma's werden soms voorzien van ge dichtjes door Blaauw en vervolgens voor 2\ cent verkocht. De kweker Admi raal heeft ooit een wis selbeker beschikbaar ge steld, maar die is nim mer door iemand driemaal gewonnen (waar is deze beker? in de Rijper, Alkmaarse, Purmerender en Zaanse kranten en door verslagen daarin, werd de aandacht op "Floralia" gevestigd. De programma's van de prijsuitreikingen werden soms voorzien van gedichtjes door Blaauw en vervolgens voor 2^ cent verkocht. De kweker Admiraal heeft ooit een wisselbeker beschikbaar gesteld, maar die is nimmer door iemand driemaal gewonnen (waar is deze beker?). De Wilhelminaboom Een opmerkelijke gebeurtenis welke door "Floralia" werd bewerkstelligd, was het planten van een boom ter ge legenheid van de kroning van prinses Wilhelmina tot ko- uit "het Rijpertje"

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 9