4 secretaris Klinkenberg, werd definitief, met dien ver stande dat de heer Habbema wegens vertrek werd vervangen door de heer T.Ero. Verder sloten de heren J.Wipkink en P.J.Potgieser zich aan bij het bestuur, waardoor het to totaai aantal bestuursleden op de vereiste zeven kwam. Een vereniging was geboren en begon te lopen. De activiteiten Op deze eerste bijeenkomst met de leden werden spijkers met koppen geslagen. Burgemeester S.Appel werd meteen tot erelid gebombardeerd en men liet duizend invulconvocaties en aanplakbiljetten drukken. Via deze raambiljetten kwamen de eerste keer maar liefst 228 aanvragen voor stekjes binnen. Iedere aanvra ger kreeg tegen betaling van 10 cent vier stekjes. Deze eerste keer van de fuchsia, geranium, knolbegonia en coleus. De gebroeders Admiraal leverden deze stekjes voor 36 cent per set van vier stekken. Een en ander werd gere geld door een "commissie van uitvoerend bewind", bestaan de uit de voorzitter, secretaris en de heer Haatman. De heer H.van Tol werd tot bode benoemd. De uitreiking van de stekjes geschiedde in De Rijp in "het Waaggebouw", die voor Graft en Noordeinde in de stal van de logementhouder H.Koelemeij. Tentoonstelling Ieder jaar werd de huisbroei opnieuw op poten gezet en begin september werden de resultaten tentoongesteld De tentoonstellingen werden gehouden bij Jacob Appel (links naast de gebroeders Brouwermaar er werd ook wel uitge weken naar andere lokalen, zoals dat van Herke Marrees ("Het Rijper Wapen") of de bovenzaal van logement "De Eendracht" van S.Kramer (later K.Heuvel en weer later van de weduwe Van Vliet). De opgekweekte resultaten wer den meestal per schuitje aangevoerd, want bij alle lokali teiten kon achterom worden aangelegd. Naast juryleden uit het eigen dorp traden ook deskun digen op van elders. De tentoonstelling vond meestal plaats in het weekend, waarna de prijsuitreiking volgde op de volgende dinsdag avond. Deze werd dan opgeluisterd met het optreden van het fanfarekorps, de zangvereniging,mandolineclub of met demonstraties van de gymnastiekvereniging"Bato"en voor-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 6