Floralia 100 jaar De oprichting Ledenvergadering Nee, deze verjaardag is niet gevierd, want in 1973 werd de floralia-vereniging jammer genoeg opgeheven. Niettemin was het 29 januari van dit jaar 100 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht. Bij het doorlezen van de verenigingsnotulen, voor het opzetten van de voorjaarstentoonstelling "Verenigd en Verdeeld", in het Rijper Museum, was deze datum mij al opgevallen. Ik herinnerde mij de jaarlijks terugkerende activiteiten, die met veel enthousiasme werden georgani seerd en met evenveel enthousiasme werden bezocht. Tja, wie onder de oudere autochtonen in Graft en De Rijp herinnert zich niet die gezellige tentoonstellingen? Het is te meer jammer dat de vereniging destijds is opgeheven, niet door gebrek aan financiële middelen, maar door het gebrek aan bestuursleden. Een inmiddels welbekend probleem, bij vele verenigingen. Op 29 januari 1890 kwamen 's avonds 8 uur in het lokaal Cambrinus, van de heer Jacob Appel te De Rijp, de heren Van Duijl, J.Visser, W.Haatman, A.Admiraal uit De Rijp en de heren B.H.Habbema en J.Klinkenberg uit Graft bij elkaar ter oprichting van de vereniging "Floralia". De heren vormden een voorlopig bestuur, met uitzondering van de heer Admiraal, die als adviseur van het bestuur zou fungeren. De doelstelling van de vereniging was het opwekken van belangstelling voor de beoefening van huisbroei van plan ten en bloemen. De activiteiten bestonden in het begin uit het uitgeven van stekken in het voorjaar, welke na opkweking ieder najaar werden tentoongesteld. Het werkgebied werd De Rijp, Graft en Noordeinde. De contributie werd bepaald op één gulden of vijftig cent, al naargelang de draagkracht. Er werd een leden werfactie gehouden. Met groot succes, want na 14 dagen bleken er 38 "een gulden-leden" en 100 "vijftig-cent- leden" te hebben ingetekend. De eerste algemene ledenvergadering werd op 26 februari dat jaar gehouden, bijgewoond door 26 leden. Het voorlopig bestuur met voorzitter Van Duijlpenningmeester Visser en

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 5