1 DE NAJAAXSLEZING BEDANKT 0TT0 DE PRINCEVLAG De najaarslezing van onze vereniging zal worden gehouden op dinsdag 30 oktober a.s., aanvang 20.00 uur in "Het Rij per Huis". Drs. J.Th.Bremer uit Wieringerwaard zal dan een verhandeling houden over "De visserij in het Noorder kwartier in de 17e en 18e eeuw". Zie ook pag 2. In het bestuur van de Oudheidkundige Vereniging heeft een verandering plaats gevonden.De heer O.Brunsting, die als afgevaardigde van het museumbestuur er deel van uit maakte, heeft deze functie neergelegd, per 12 september jl. In het bestuur van de stichting Rijper Museum "In't Houten Huis" is de heer R.van der Steen be noemd tot opvolger van de heer Brunsting in het bestuur van de OHV. De heer Brunsting heeft gedurende 8 jaar deel uit gemaakt van het OHV-bestuur. Voor zijn inbreng heeft onze voorzitter hem hartelijk dank gezegd, in de bestuursver gadering van 11 september jl., waarin Brunsting zijn voor nemen tot aftreden bekend maakte. Onder deze aanduiding schreef de heer C.Maschhaupt een artikeltje in de vorige Chronyke (juni 1990). Na het lezen ervan bekroop mij het gevoel, dat ten aanzien van oranje en rood-wit-blauw èn het Wilhelmus in de periode 1940-'45 wel duidelijk getrrokken kunnen worden. Alleen al het standaardwerk van De Jong ("Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog", speciaal de bronvermeldingen) èn nummers van het Nationaal-Socialis- tische weekblad "Volk en Vaderland" (het weekblad van de N.S.B.) stellen de zaken aanmerkelijk scherper dan het artikeltje van de heer Maschhaupt met betrekking tot de jaren '30 en '40 gebeurt. Stof verzamelen en verwerken kost wat tijd, maar het onderwerp, eenmaal aangesneden, is het waard. In een volgende Chronyke ga ik er uitvoeriger op in. R.Dieleman.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 3