onze uitvoeringen was niet zoals we gewend zijn. Ook onze donateurs laten ons in de steek. Vooral in Graft laat men verstek gaan. We zijn vorige zomer nog een dagje met z'n allen op stap geweest, de Veluwe was ons doel. Zoals altijd werd door allen fijn genoten. Het is echter, gezien de slechte toestand van de kas, in de toekomst niet meer mogelijk dat de buskosten geheel uit de kas worden betaald. Jaarverslag 1953:In het afgelopen jaar werden wederom drie uitvoeringen gegeven, nl. met kermis "De tante van Charley", met kerstmis "Kermisvolk op Kerstmis" en met de vasten "De Rozenkrans". De gemaakte winsten waren niet onbelangrijk: 136,95 - 16,60 - 157,50. Laatstge noemd bedrag hebben we afgedragen aan het Rampenfonds (in verband met de overstromingsramp in Zeeland.-red. Ook zijn we nog een halve dag op stap geweest.Jammer genoeg is dit waarschijnlijk ons laatste uitje gweest.We gens gebrek aan deelname moesten we staken. 1954. Het "sluiten" na een uitvoering wordt afgeschaft op verzoek van de geestelijk adviseur. Er wordt weer gespaard - 0,75 p.p.- en er is weer een middagtrip, langs de kust en met als slot een uitvoering in Amster dam. 1955. Uitstapje naar 't Gooi. Er is dit jaar een priesterfeest geweest, met de uitvoering van "Het oude Ijzer". Succesvol was ook de uitvoering van "De nieuwe veearts", waarvan ook een uitvoering bij P. van Etten in Westbeemster 1957. "Vier uitvoeringen van "De dochters van de baas" twee keer in De Rijp, een keer in Beemster en een keer in Purmerend) en "Pinky". De jaarlijkse uitgaansdag is afgeschaft, in 1956. De entreeprijzen zijn verhoogd, wegens stijgende kosten. Dit en de slechte tijd in tuin bouw en boerderij is wel de oorzaak geweest van de slechts bezochte laatste uitvoering", aldus de notulering door Herman Hoek, welke daarna steeds zakelij ker en beknopter wordt. Een verandering in de tijdgeest, waarschijnlijk, die er uiteindelijk toe leidt dat "Bene- dictus XV" een tiental jaren later het "predikaat" R.K. verliest en als "algemene" toneelvereniging "Benedictus" een nieuw tijdperk ingaat, nadat de bestaande algemene toneelvereniging "Het Rijper Kleintoneel" al eerder had opgehouden te bestaan.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 19