jestuur en leden van de toneelvereniging er overigens liet van weerhield toch uitvoeringen te geven, in deze leriode. In 1943 werd "Kinderen van ons volk" voor het voetlicht gebracht en in 1944 "Tumult op Flourstein". )ok de revue "Hallo De Rijp en Graft" zorgde voor amuse- aent in deze donkere tijd. Het bevrijdingsfeest werd luister bijgezet met de -evue "'t Zit erop", onder leiding van pater Van Baarsen. )e tekst was afkomstig uit Schiedam en naar plaatselijke imstandigheden omgewerkt. Pastoor had er zijn bemiddeling ian verleend. De revue beleefde maar liefst zes opvoe dingen. Daar blijkt uit dat er behoefte bestond aan Iergelijke feestavonden, na de jaren van onderdrukking. In de hierop volgende jaren vervulde de heer Herman loek het scretariaat, als opvolger van de heer Schipper. 16 maart 1946. Men besluit tot een toneelwedstrijd, ip voorstel van pastoor, in verband met het zilveren jubileum. lp voorstel van P.Oudejans gaat men een dag uit en men besluit tot fondsvorming. September 1946. Er hebben 4 toneelverenigingen inge schreven voor de wedstrijd: "Cantecleer" uit Alkmaar, T.I.P. uit Alkmaar, "St.-Willebrordus" uit Akersloot en "Vriendschap" uit Ilpendam. De jury bestaat uit pas toor Coppens, dokter Wegdam en de heer Hemmer (uit Mid- denbeemster, indertijd hoofd van de ulo aldaar). Opge roerd worden: "De ebbenhouten olifant", "Mijnheer de se nator", "Hof Terhove" en "Vier mannen en een meisje".(Be- aedictus deed zelf ook mee aan de wedstrijd, maar alleen om de punten). o november 1946. Jo Beumer viert zijn 25—jarig jubileum als toneelspeler. Ook voorzitter Daan Blokdijk sn grimeur Groothuizen (uit Alkmaar) zijn een kwart eeuw san de toneelvereniging verbonden. 1949-'50. Het toneeljaar wordt besloten met de opvoe ding van het toneelstuk "Emigranten". Het Graftdijker iccordeonorkest onder leiding van Gerbrand Hop verleent ïedewerking aan deze avond. 1952. Het jaarverslag vermeldt: Jammer dat de uitvoe- -ingen niet veel winst hebben opgeleverd. Het bezoek op

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 18