ver te weinig loon. Volgens Bartjens is 7/8 X 26 st. een bedrag van 1 gld.twee stuivers en 12 penningen. Voor wie het wil narekenen: 1 gld.= 20 st. 1 stuiver 20 penningen J.Pielage "HET SCHERMEREILAND 150 JAAR GELEDEN" Zaterdag 3 november zal in Hoofddorp een symposium worden gehouden waarmee officieel wordt herdacht dat 150 jaar geleden de provincies Noord- en Zuid-Holland elk hun be stuurlijke zelfstandigheid kregen. Onderdeel van het herdenkingsprogramma is de aanbieding van een gedenkboek aan beide commissarissen van de ko ningin. Dit gedenkboek is samengesteld uit bijdragen van oudheidkundige verenigingen in de twee provincies. Daarin wordt een beeld geschetst van het leven zoals zich dat 150 jaar geleden afspeelde in beide Hollanden. Ook onze vereniging heeft, door een werkgroepje, een bij drage aan het boek geleverd. Het is echter nu nog niet bekend hoeveel van die bijdrage uiteindelijk in het boek is terecht gekomen. Dat is ook voor het bestuur en de werkgroep nog een verrassing. Ook de prijs van het boek is ons nog niet bekend. Voor onze leden zal echter de bijdrage van onze werkgroep in zijn geheel te verkrijgen zijn, in de vorm van een be scheiden boekwerkje, op A4-formaat en tegen de bescheiden prijs van 4,50. Te bestellen bij de secretaris. Voor toe zending per post moeten we 2,50 extra in rekening brengen. Het boekje is van half november af leverbaar.Het is voorzien van illustraties en het geeft beschrijvingen van de omgeving, de nijverheid, het onderwijs (in alle dorpen van het voormalig Schermereiland)de zorg voor de armen en de zorgen van de kerken, alsmede van het func tioneren van de brandweer in De Rijp, Graft en de Graft- dijken Misschien een ideetje om Sinterklaas de bestelling te laten doen? Het volgende nummer van de "Chronyke" verschijnt in de derde week van december, tegelijk met de "kerstprent" Kopij voor dat nummer dient JZ november binnen te zijn.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 16