ZOMER AVOND WANDE LINO Donderdag 21 juni a. s. houden we weer onze zomeravond- wandeling in De Rijp, ter nadere kennismaking met de plaatselijke monumenten en bouwkundige bijzonderheden,, merkwaardigheden en ook alledaagse dingen waaraan U wellicht jarenlang bent voorbij gegaan zonder dat U was opgevallen dat er meer aan is te zien dan U had gedacht. Deze zomeravondwandeling is bedoeld voor elke geïnte resseerde, ook niet-leden van onze vereniging. Deelna me is gratis en na de wandeling van circa 5 kwartier is er koffie toe, aangeboden door de vereniging. De wandeling begint half acht (19. 30 uur) bij "De Witte Ezel" in de Kerkstraat. VEEL TE ZIEN Zaterdag 23 juni begint de Toer-In 1990 en daarmee de tentoonstelling over Spitsbergen, die de Culturele Raad Noord-Holland inricht in het Museum "In 't Houten Huis". Deze tentoonstelling bestaat uit landschappen van Dorus Groenveld, een hedendaags kunstenaar die naar Spitsber gen geweest is en daar zijn indrukken heeft vastgelegd. Als aanvulling zijn er voorwerpen die op Spitsbergen en de walvisvaart betrekking hebben. De najaar stentoonslelling; in september/oktoberzal ge wijd zijn aan de Schermerhornse huisschilder Weeshof, die net als Willem en Arie Spaarman, veel tekeningen, aquarellen en olieverfschilderijen heeft nagelaten. In de Noordeinder Vermaning is inmiddels een tentoon stelling van werken van Jan Hollenberg te zien. Daar volgen gedurende de Toer-In nog drie andere expo sities. In "Het Walhuis" wordt 30 juni de expositie "Aardewerk uit de porceleinkast van Jan Boon" geopend. Tot en met augustus alle weekends te zien tussen 13. 00 en 16. 00 uur. VERBETERING In het vorige nummer van de "Chronyke" is een correc- tieregel in het gedicht van mevr. J. Kostelijk-Bom op pagina 11, verminkt overgekomen. Het is de 12e regel, die moet luiden: "Weerspiegelt in je zomen", zonder punt of komma.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 3