12 februari 1932: de zeer eerwaarde heer pastoor zegt dat door de medewerking der dames in de vereniging veel ver beterd is en spreekt een bemoedigend woord tot de leden. Spreker hoopt dat ook de financiële zijde spoedig beter zal zijn. 29 maart 193^: Nu komt aan de orde ook de dames als lid aan te nemen, wat door allen wordt goed gevonden, zodat nu ook de dames een woordje hebben te zeggen. (19 mei 1933 deden de eerste damesleden hun intrede: mej. D. Visser en Catr. Oudejans). 5 okt. 1932: Verschillende leden waren er voor op een an dere plaats een uitvoering te geven. Het bestuur wordt op gedragen enkele kasteleins aan te schrijven. 19 mei 1933: Besloten wordt na de uitvoering geen gelag meer te geven uit de kas. Besloten wordt voortaan boete te heffen, 5 cent voor te laat komen en 10 cent voor niet komen. Nog meer boete 29 september 1933: De heer Kaptein verzoekt meer ernst op de repetities. Besloten wordt dat elk lid voor zich zijn best zal doen de orde te bewaren in het belang van het spel De heer Jo Smit wil boete heffen van hen die eerder weg gaan dan hun rol toelaat. Besloten wordt 5 boete van de zulken te heffen. De penningmeester weet met grote woor den "en veel combaal" contributieen boete te innen. 1 maart 1934: Besloten wordt evenals vorig jaar weer me- werking te verlenen aan het Armbestuur en dat een blijspel opgevoerd zal worden; dat de kosten door het Armbestuur betaald moeten worden. 26 september 1934: In de rondvraag vraagt H. Kaptein in lichtingen naar de contributie voor werklozen. De voorzit ter zegt dat hiervoor al een regeling is getroffen tot aller genoegen. De penningmeester verlangt dat ieder die te laat komt, hoe dan ook, boete moet betalen. Allen gaan ak koord, maar willen dan, als er Lof is, een kwartier later beginnen. Aldus wordt besloten. (wordt vervolgd) (Aan de 70e verjaardag van "Benedictus wordt buiten deze publikatie( s) geen bijzondere aandacht besteed. De bedoeling is dat over 5 jaar wel te doen als de toneel vereniging driekwart eeuw zal bestaan).

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 7