4 1 5 maart 1928: de heer Obee wilde spreken over het voor stel Jo Smit, om alle leden een vrije plaats te geven voor een dame, maar geen zusters. Waarmee allen akkoord gaan. Bond van Grote Gezinnen 1930: Met algemene stemmen werd besloten tot medewer king aan de Katholieke Kring en de Bond van Grote Gezin nen tot het geven van een feestavond. Jo Beumer wsrd als bode aangesteld. De heer Groothuizen werd verzocht een paar repetities bij te wonen en het spelpeil wat hoger op te voeren. De boeteregeling voor te laat komen werd we derom ingevoerd. 5 maart 1931: J. de Lange besprak de wenselijkheid enke le dames uit te nodigen aan de volgende uitvoering haar medewerking te verlenen, omdat volgens spreker dit de enige weg is waardoor de vereniging in betere conditie kan komen. Het merendeel der leden was het hiermee eens, zodat werd besloten dat de voorzitter en de secretaris zich tot de zeer eerwaarde heer pastoor zouden wenden om hiervoor toestemming te vragen. 12 juni: Pastoor was er niet bepaald tegen en zegde toe op de volgende vergadering te komen. Nu ter vergadering noemde de pastoor de verplichtingen op. Dat waren: een degelijke kleedkamer apart voor de dames. Eén van het bestuur moest op de repetities enz. voor goede orde aan wezig zijn als meneer Luyckx niet aanwezig was. Dan zag de pastoor graag dat wij de dames als gast uitnodigdenen dat wij de eerste gemengde uitvoering niet met de kermis maar in november zouden geven. Aan deze wensen zal worden voldaan. bpelen op zondag 8 december 1931:Na enige discussie wordt besloten het stuk "De Gebroeders Kalkoen" nogmaals op te voeren. De weled. heer Luyckx verklaart zich bereid met de voorzit ter samen de burgemeester te verzoeken toestemming te verlenen op zondag te mogen spelen en tevens de burge meester en zijn echtgenote uit te nodigen deze uitvoering te komen bijwonen. Besloten bespreking met de Katholieke Kring: le alleen spelen voor Katholieken; 2e leeftijd 16 jaar 3e na de uit voering moet de zaal direct ruim zijn en de spelers een uur later weg zijn; 4e geen dansen na.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 6