slag opmerkte: "Ik moet eerlijk zeggen dat er leden zijn die op elk gebied uitmunten. Dat is gelukkig ook, want an ders had de zaak al lang op zijn oor gelegen". Ter illustratie: de vereniging begon met 18 leden, maar hun aantal liep binnen het jaar terug tot 13. Er was ech ter wel een gestadige toeloop van nieuwe leden, ook in die eerste jaren. Een voorstel, kort na de oprichting met lijsten te lopen ter werving van donateurs en donatrices vond bijval en er gaven zich 6 vrijwilligers voor op, maar het kwam er niet van. Boete voor laatkomers Een greep uit de notulen: 30 nov. 1924 vraag van de heer C. Smit Vz. of het niet be ter is in het vervolg het "alleen voor katholieken" van het programma te laten. De vraag om donateurs te werven wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 1926: omdat het zonder waarborg niet mogelijk is 2 uitvoe ringen te geven wil men toch donateurs werven. W. van Soest en H. Kaptei'n gaan er voor met de lijst rond in De Rijp en V. Smit en C. Smit Vz. in Graft. Prijzen: 2 uitvoe ringen le rang f 2 en 2e rang f 1,50. Elke donateur krijgt het recht met een dame 2 uitvoeringen bij te wonen. Er wordt weer een boeteheffing ingesteld voor het te laat komen op de repetities. 24 september 1926:De heer Obee vond het niet plezierig dat na een uitvoering verschillende leden maar een dame meenamen uit de zaal. Hij vond het niet goed dat zó de zaak werd opgemaakt. De heer V. Smit ging hier niet mee akkoord, want elk lid heeft recht een dame mee te bren gen, dus gaat het niet op hem dit te weigeren. Waarop de secretaris voorstelt de hele nafuif af te schaffen. Hij vindt het zonde van het geld omdat er geen plezier is naar dat het kost. Dit voorstel vindt algemene instemming. Voetlichten en gordijnen 1927:"We staan er over alle kanten veel beter voor. Bene- dictus XV zal bloeien in lengte van dagen", meldt secre taris Schipper in zijn jaarverslag. Er waren voetlichten en nieuwe gordijnen aangekocht. Notaris Luyckx was be reid gevonden als regisseur te fungeren. De secretaris nep de leden op mee te werken om zijn taak zo licht moge lijk te maken.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 5