Benedictus 70 jaar 2 Op 28 maart 1 920 werd in De Rijp de R. K. Voordrachts club "Benedictus XV" opgericht, op initiatief van de R. K. Volksbond afdeling De Rijp- Op 7 juni d. a. v. werd in de zaal van de heer A. Blokdijk de eerste vergadering gehou den, met bestuursverkiezing, J. Noë werd voorzitter, H. Kok secretaris, D. Blokdijk penningmeester, D. Twint re gisseur, H. Hoek bibliothecaris en A, Büster commissaris. Zondag 13 juni werd alweer vergaderd, want wegens het vergevorderde uur en de 10-uur sluiting van de café's kon de agenda op 7 juni niet worden afgewerkt. In die twee de vergadering werd met algemene stemmen besloten tot een vrijwillige bijdrage van 50 cent voor de eerste kosten. A. Blokdijk en J.Obee werden benoemd tot leden van ver dienste voor "welwillende medewerking om de vereniging tot staan te krijgen", notuleerde secretaris H. Kok. 28 juni al de derde vergadering, waarin werd besloten met Rijper kermis het toneelspel "Fernand de Speler" op te voeren. De rollen werden toebedeeld aan H. Hoek, J. Kaptein, F. Fuks, P. v. d. Gragt, C. Berkhout, D. Twint en A. Büster. Voor de feestavond van de Volksbond, in november, werd een blijspel in studie genomen door D. Blokdijk, J. Noë H. Konijn, J.Beumer, P. Hoek, J.Smit, G. Grasboer, P. Taam, C Blokdijk en O. Bakker. In de vergadering van 4 juli(.' werd D. Twint benoemd tot r egis seur. Het spelen met Rijper kermis ging echter niet door. "We moesten er van af zien wegens de slechte medewerking van enkele leden en zelfs bestuursleden en de hoge ver wachtingen die we van D. Twint's leiding hadden en wat tenslotte niets was", vermeldt de secretaris in zijn eerste jaarverslag. Dat was tevens zijn laatste, want ook hij gaf weldra de pijp aan Maarten. Hij werd, in 1923, opgevolgd door A. Schipper, die vele jaren de functie van secretaris vervulde. Daan Blokdijk werd tegelijker tijd voorzitter en bleef het tot in 1970. Men gaf in 1 923 driemaal uitvoeringen. In het oprich tingsjaar trouwens wel vier keer.' Het "rommelde" in de eerste jaren nogal eens in de gele deren, zodat secretaris Schipper in zijn eerste jaarver-

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 4