45 JAAR OOK UW VERHAAL 1 1 Het zal in mei a. s. 45 jaar geleden zijn dat ons land werd bevrijd van de Duitse bezetting en dat, vrijwel tegelijker tijd, een einde kwam aan de tweede wereldoorlog. Ter gelegenheid daarvan zal onder auspiciën van onze vereni ging een tentoonstelling worden georganiseerd. Hiervoor wordt ook de medewerking ingeroepen van de- leden. En wel met de vraag: hebt U interessante voor werpen, daterend uit de jaren 1940-'45, die aan die ten toonstelling meer inhoud kunnen geven. Bijvoorbeeld: verduisteringskapjes, oliepitjes (drijvertje s)knijpkat, tarwemolen bietenrasp, boterkarn, noodkacheltje verzoolde klompen, schoenen met houten zolen, winter hulpspeldjes, uniform arbeidsdienst, koninginnespeldjes (uitgezaagde dubbeltjes, nsb- of jeugdstormspeldjes of vaantjes, Nederlandse Duitse of geallieerde militaire insignes, uitrustingstukken biscuitblikken, sigaretten- wikkels van Consi of V-sigaretten; documenten zoals of-, ficiële bekendmakingen (of Bekanntmachunge) krante- knipsels of illegale kian tjes (ook: Werveldwinden "De Vliegende Hollander"). Foto' s of andere afbeeldingen van inundaties in de omgeving enz. enz. Het is de bedoeling dat U deze na de tentoonstelling weer terugkrijgt, tenzij U er geen prijs meer op stelt en ze aan de vereniging of het museum cadeau wilt doen. In dat geval zullen ze gaarne worden aanvaard. In de eerst volgende twee afleveringen van onze "Chro- nyke" zal aandacht worden besteed aan gebeurtenissen in De Rijp, Graft en de Graftdijken en omgeving, die tijdens i de oorlogsjaren plaats vonden en die met de oorlogsom standigheden hadden te maken. De dramatische gebeurte nissen die de dood van Wim vVoestenburg en Lou Beumer en Hen Beers tot gevolg hadden, zijn wel bekend en al meermalen beschreven. Maar er zijn ook andere ern stige zowel als humoristische dingen gebeurd die het op tekenen ongetwijfeld waard zijn. Herinnert U zich zoiets, geeft U dan even een tip aan onze secretaris en hij zal het graag bij U komen opnemen. Zijn telefoonnummer- 1826. M

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 3