Jeugdige toonkunstenaars op de planken Geslaagde voordrachts- oeienin<* DE RIJP.Zaterdag hielden de leerlingen van de Heer G. Hop, leraar piano M. O., in „Het Rijper Wapen" een voordrachts-oefening. De Heer Hop had voor deze gelegenheid een concertvleugel uit Alkmaar laten overkomen. Na de opening door de Heer Hop, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de ouders der leerlingen, begonnen Gita en Tineke Schermer- horn het programma met een stukje 4-handig piano van Diabelli. Hierop kwamen de kleinste leerlingen voor het voetlicht met de eerste stukjes. Hierbij viel het vrije optreden van Rietje en Annie Koning op, die hun nummertjes zelf met zang begeleid den. Guda Meijsen, die in September I jl. was begonnen met accordeonles- sen, bracht vervolgens enige walsjes ten gehore en Guurtje Meijsen speel de, eveneens op accordeon op vlotte wijze de fantasie „Der Vogelhanler" en het Indische Visserslied. Daarna was de beurt aan de wat meer gevorderde leerlingen. Hierbij vielen vooral op Gré Met, die de Sonatine van Lichner uitvoerde, Loek Nat met een wals van Tschai- kowsky, Gré Kleen met het Blumen- lied van Lange en Jan Koning met het Menuett in D dur en het Menuett in Es dur, beide van Mozart. Nel Vis ser, leerlinge van de Heer H. Keuning, speelde als gast een stukje. Annie Greuter speelde op accordeon een wals-musette en een Llindler pot pourri. Klaas Commandeur bracht op accordeon op uitstekende wijze de Ouverture in C dur van Langerak ten gehore. Lies Rjjkes vervolgde op de vleugel mee oc vvais uit de balletmuziek Vul „Faust" van Gounod. Samen met Gees Knegt speelde zij „Die Mtihle im Schwartzwald" van Eilenberg. Gerdi Dalenberg speelde het Menuett uit de Sonate in G dur van Beethoven uit Hoogcarspels Pijper Courant van vrijdag 18 februari 1949) zonder fouten. De wals in As dur van Brahms bleek een nog iets te zware opgave voor haar. Opvallend goed was het spel van Gita Schermerhorn met de Nocturne in Es dur van Chopin Herre de Vries bracht op accordeon de bekende Ouverture „Dichter und Bauer" van Franz von Souppé op ufTnemende wijze ten gehore. Siem Vroom speelde beheerst de wals in Es dur van Chopin en Dieuw Koster besloot het optreden van de leerlingen met Hochzeitstag auf Troldhaugen van Grieg. De meester. De Heer Hop zette zich toen zelf achter de piano en bracht de Sonate pathétique opus 13 van Beethoven en het Scherzo in bes mineur opus 31 van Chopin ten gehore en hiermede werd het hoogtepunt van deze avond bereikt. Hierop richtte namens de leerlingen Siem Vroom zich tot de Heer Hop. Hij dankte de Heer Hop ervoor, dat het had mogelijk c- maakt, dat de leerlingen in het open baar konden optreden. Namens de leerlingen boden Rietje en Annie Koning de Heer Hop bloemen aan. Daarop speelde de Heer Hop als toe gift nog een nummer. Burgemeester dankt. Vervolgens richtte Burgmeester Dalenberg zich namens de ouders der leerlingen tot de Heer Hop. Hjj dankt» hem hartelijk voor de uitnodiging, die de ouders voor deze avond had den ontvangen. Wij kunnen ons ge lukkig prijzen, aldus spreker, dat wij in onze omgeving een toonkunstenaar hebbsn, die onze kinderen op zo pret tige en uitstekende wijze kennis van muziek kan bijbrengen en ik hoop, dat het TJ in de toekomst mogelijk zal zijn nog vele van deze avonden te organiseren. Daar de netto-opbrengst van de avond door de Heer Hop ter beschik king wordt gesteld aan het Comité voor Ouden van Dagen te De Rijp dankte de Burgmeester de Heer Hop voor deze prachtige geste. Gees Knegt kondigde de nummer» van het programma, dat in vlot tem po werd afgewerkt, aan, ter wij! d« Heer H. Keuning voor de organisatie achter de coulissen zorgde. j

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 23