Pal naast deze dankbetuiging staat, op de voorpagina van het zelfde "Rijpertje" een advertentie waarvan de tekst luidt: "Hiermede vervullen wij onzen plicht U in kennis te stel len van het overlijden van onze geliefde Zuster en Moe der Mejuffrouw Virginia Henrica Dierckx-van Weert, in den ouderdom van 26 jaar. Een woord van dank aan den WelE'l Zeer Gel. Heer Dr. van Leeuwen en Zuster v. d. Brandt, voor de onvermoei de zorg en toewijding haar bewezen; tevens onzen dank aan allen die hebben medegewerkt om de overledene de laatste eer te bewijzen. Uit aller Naam: Frans Pernet, R. Pernet-van Weert, en onze Kinderen. Emma van Weert. De Rijp, November 1918. JODENDOM - CHRISTENDOM Naar aanleiding van de najaarslezing van 15 november'89 die handelde over de joodse cultuur in Nederland en met name ook in onze omgeving, ontving het bestuur een schrijven van mevr. R.ia Pielage-Groen te Zuidschermer. Zij schrijft onder andere, tijdens die avond in het Rij per Huis te hebben gemerkt dat er. zoals onze voorzitter ook al opmerkte, weinig kennis van het jodendom aanwe zig was. Reden waarom zij onze leden erop opmerkzaam wil maken dat zij in samenwerking met anderen sinds enkele jaren cursussen geeft over iodendom-christendom. Het bestuur van onze vereniging vindt het niet op zijn weg liggen een dergelijke cursus te organiseren, maar wil wel door middel van deze aankondiging belangstellen den wijzen op de mogelijkheid van de cursus. Op aanvraag is een folder beschikbaar. Het adres van mevr. Pielage is: Zuidervaart 59, 1846 LG Zuidschermer.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 22